spot_imgspot_img

Rynek przesuwa się w kierunku pigmentu

W miarę jak pandemia zbliża się do końca, cyfrowy druk na tekstyliach wciąż tworzy innowacyjną ścieżkę do przyszłości produkcji drukowanej. Rozwój cyfrowego druku pigmentowego na tekstyliach postępuje szybko dzięki łatwości użytkowania, szybkości produkcji, opłacalności i trwałym cechom.

Tempo przechodzenia na cyfrowy druk pigmentowy przyspiesza, dlatego nie dziwi fakt, że rynek dokonuje znacznych inwestycji w produkcję atramentów pigmentowych. Po wielomilionowej inwestycji Kornit Digital w produkcję atramentów pigmentowych w marcu 2021 roku Fujifilm ogłosiło, że również zamierza zainwestować 20 milionów dolarów w nowy zakład produkcyjny atramentów pigmentowych.

Postęp w zakresie atramentów pigmentowych również posuwa się naprzód, a Farbenpunkte wprowadził na rynek swój nowatorski atrament pigmentowy Peractojet w lutym 2021 roku, podczas gdy od firmy Epson, również w lutym 2021 roku, pojawiła się nowa seria atramentów pigmentowych Genesta PG-Revo, a EFI Reggiani wprowadziło nową Terra Cyfrowy atrament pigmentowy w kwietniu 2021 r.

Podobnie na rynku – włoska drukarnia Creazioni Digitali, która od kilku lat pracuje z technologią pigmentów Monnalisa firmy Epson, rozszerzyła produkcję pigmentów dzięki kolejnej inwestycji w Kornit Presto. W Ameryce Spoonflower wybrał technologię Durst wraz ze sprzętem pigmentowym Kornit Digital, podczas gdy w Polsce Cottonbee, powierzając całą swoją ofertę sprzedaży know-how i sprzętowi w zakresie druku pigmentowego Mimaki, rozszerzyła swoje portfolio o zakup drukarki Durst 190 do produkcji pigmentów.

Co spowodowało to dążenie do atramentów pigmentowych?

Na globalnym rynku tekstyliów drukowanych – analogowym i cyfrowym – przewiduje się, że do 2025 r. przekroczy 260 miliardów dolarów (Grand View Research) – druk pigmentowy stanowiący 57% całości – jest największym pojedynczym składnikiem atramentu, przyćmiewającym każdy inny rodzaj atramentu, czy , reaktywna, dyspersyjna lub sublimacyjna.

Jednak na rynku cyfrowego drukowania tekstyliów, który szacuje się, że do 2025 r. przekroczy 8 miliardów dolarów (badania Allied Market), zużycie atramentu pigmentowego szacuje się na zaledwie 11% wszystkich rodzajów atramentów używanych do drukowania.

W przeszłości drukowanie pigmentowe było powstrzymywane przez technologię głowic drukujących, jednak teraz, wraz z pojawieniem się głowic drukujących o dużej szybkości i dużej zawartości substancji stałych, takich jak głowica Epson PrecisionCore, wszystko to się zmienia — ponieważ technologia atramentu i technologia głowic drukujących posuwają się naprzód razem, aby otworzyć wyjątkową korzyści, jakie druk pigmentowy ma do zaoferowania drukarce cyfrowej… więcej na WWW.

Reprezentantem organizacji FESPA w Polsce jest Polskie Stowarzyszenie Sitodruku i Druku Cyfrowego (PSSiDC). Po więcej informacji nt. przynależności do prestiżowego Clubu Fespa, zapraszamy do PSSiDC.

Źródło: Fespa

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING