spot_imgspot_img

#115. Audyt, to tylko pierwszy krok. Podcast NIEZBĘDNIK POLIGRAFA

Pandemia przyczyniła się do wielu zmian. Jedną z nich jest to, że produkcja poligraficzna w dużej mierze realizowana na Dalekim Wschodzie powróciła do Europy. Bardzo dużo drukarni i producentów opakowań urosło dzięki temu nawet kilkukrotnie. Jednak największym wyzwaniem, mając już doświadczenie pokazujące, że warto się przygotować na trudne czasy, stało się przygotowanie drukarni do pełnej optymalizacji wszelkich działań i oczywiście kosztów.

Nie chodzi tu jednak o wprowadzanie na siłę oszczędności, ale przede wszystkim zoptymalizowanie wszelkich procesów, obiegu informacji i zarządzania nimi, by jak najbardziej efektywnie wykorzystać posiadane zasoby sprzętowe i ludzkie.

Wydawałoby się, że wprowadzenie tego typu rozwiązań jest bardzo proste. Niestety, bardzo duża grupa drukarni nie wie nawet od czego rozpocząć cały proces. Tak, rzeczywiście jest to proces, który może trwać od kilku tygodni do nawet kilkunastu miesięcy. Jak to się dzieje, że niektórzy odnoszą sukcesy i rozwijają się, podczas gdy inny wiążą koniec z końcem?

Gość podcastu NIEZBĘDNIK POLIGRAFA

Czy możliwe jest ogarnięcie chaosu informatycznego i rozproszonej informacji o swojej firmie? Jak sprowadzić to wszystko do wspólnego mianownika i osiągnąć sukces? Czy można takie działanie porównać do consultingu? O tym i nie tylko rozmawiamy z Bogusławem Lichońskim z firmy Print Software, który od wielu lat przeprowadza firmy przez tego typu procesy i to z dużymi sukcesami.

Tutaj także…

Zapraszamy do wysłuchania pierwszej części rozmowy, jaką poprowadził Mirosław Pawliński. Premiera 04.04.2024 o godz. 15:00. Premiera jest równolegle także na kanale YouTube… o tej samej godzinie.


Zapraszamy do naszego NIEZBĘDNIKA POLIGRAFA. A w nim wiele tematów dotyczących szeroko rozumianej poligrafii. Jednak bez nadęcia. Z dozą humoru i wiedzy. Nasi goście dzielą się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami, wiedzą i nieco innym pojmowaniem tego, co wiąże się nam wszystkim z pojęciem “poligrafia”.

Zatem technologia, innowacyjność, wzloty i upadki, projekty, które udało się zrealizować i takie, które jeszcze muszą poczekać. Jednym słowem … POLIGRAFIA.

Wszystkie podcasty zostały przez naszą redakcję podzielone na sezony, w których prezentujemy od 6 do 7 odcinków. Wiele z tych tematów nie straciło swojej aktualności. Warto słuchać. Podcasty redakcji ŚWIAT POLIGRAFII PROFESSIONAL powstają w Studio 3po3. Prowadzącym jest Mirosław Pawliński red. naczelny. Słuchaj na Google Podcast, Spotify, Apple Podcasts oraz Deezer.

Część z naszych gości prezentujemy poniżej. Jeżeli tylko chcesz zadać dodatkowe pytania naszym gościom, skorzystaj z formularza zamieszczonego poniżej. Na pewno z Twojego pytania skorzystamy.

Naszymi gośćmi byli dotychczas między innymi: Tadeusz Figurski (TadePack), Marcin Wójcik (LFP Industrial Solutions), Tomasz Kugaudo (Avargraf), Sławomir Iwanowski (Kodak), Paweł Szpil (Reprograf-Grafikus), Jacek Kobyliński (Muller Martini), Łukasz Żarnecki (Heidelberg Polska), Jakub Szczepaniak (Avargraf), Jarek Krasnodębski (Konica Minolta), Piotr Lis (3M), Gabriela Swat (Duplo Polska), Zbigniew Bohdan (Emipak), Małgorzata Szczotka (CMC}, Szymon Symonowicz (Digiprint), Stefan Piotrowski (Agfa), Krzysztof Książek (Digiprint), Zbigniew Jemioło (Digiprint), Izabela Talmont (Emipak), Mirosław Bohdan (Emipak), Paweł Szarubka (Integrator Systemów Poligraficznych), Mateusz Woźniak (Konica Minolta), Alicja Bednarek (Digiprint), Marcin Zaporowski (HP), Łukasz Chruśliński (Mark Andy), Marcin Śpiewok (Silbo), Marta Paprocka (Silbo), Krzysztof Pindral (Heidelberg Polska) Karolina Kępska-Tlaga i Wiktoria Majewska (Vilpol), Andrzej Wasielak (Koenig & Bauer CEE), Marcin Śpiewok (Silbo), Marta Paprocka (Silbo)… i cała grupa tych, których usłyszeliście i usłyszycie już wkrótce…

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING