spot_imgspot_img

Progroup i partner parku opakowań Packners zakończą współpracę wraz z zakończeniem okresu obowiązywania umowy w 2024 roku

Progroup to jeden z wiodących producentów papierów na tekturę falistą i tektury falistej w Europie. Od 2005 roku ta rodzinna firma prowadzi w Schüttorf fabrykę formatów tektury falistej PW05, która w 2010 roku wspólnie z firmą Packners GmbH została rozbudowana w park opakowań. Współpraca obu firm zakończy się zgodnie z umową po 15 latach w 2024 roku. Stworzenie zdolności produkcyjnych dla nowych projektów rozwojowych i
współpracy:

„Dzięki współpracy z Progroup mogliśmy zwiększyć naszą konkurencyjność, skrócić czasy dostaw naszych opakowań i reagować znacznie elastyczniej na zapytania klientów. W ten sposób ostatnio uzyskaliśmy sprzedaż ponad 135 milionów m² tektury falistej na rok“, mówi Frank Gausepohl, dyrektor Packners GmbH. Ze względu na to wydajność produkcyjna Packners w lokalizacji Schüttorf prawie osiągnęła granice budowlane i techniczne.

„Istotną częścią naszego sukcesu był i jest rozwój z naszymi partnerami na równych zasadach. W kontekście dalszych ambitnych planów rozwoju należy do tego również rozpoznanie właściwego momentu na wybór nowej drogi. Może to również oznaczać świadome zakończenie dobrej współpracy“, mówi założyciel i prezes zarządu Progroup, Jürgen Heindl.


Przeczytaj także: Progroup w Strykowie


Wieloletni partnerzy Progroup i Packners uzgodnili, że nie będą przedłużać
obowiązującej jeszcze do 2024 roku umowy o współpracę. W ten sposób powstaną
możliwości realizacji nowych projektów rozwojowych i współpracy. Progroup kontynuuje historię sukcesu w lokalizacji Schüttorf Progroup będzie prowadzić park opakowań w lokalizacji Schüttorf także w przyszłości.

Firma stawia przy tym w dalszym ciągu na długoterminową współpracę z niezależnymi
producentami opakowań średniej wielkości. W skutecznym modelu biznesowym
parków opakowań produkcja i systemy informatyczne dwóch ekonomicznie
niezależnych firm są połączone w dużym stopniu przez sieć, co znacząco zwiększa
elastyczność i wydajność.

Źródło: Progroup

Prenumeruj nasz Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING