spot_imgspot_img

Progroup buduje zakład produkcji tektury falistej w Strykowie

Progroup kontynuuje swoją strategię rozwoju, rozpoczynając budowę zakładu produkcji tektury falistej PW14 w Polsce. Dwunasty zakład produkcyjny firmy zajmujący się produkcją tektury falistej (i trzeci w Polsce), powstaje na terenie istniejącego zakładu PW07 w Strykowie.

Na powierzchni około 27 900 m2 Progroup po raz kolejny będzie wyznaczać nowe standardy w zakresie wydajności i zrównoważonego rozwoju w branży. Firma zainwestuje około 72 mln euro. Między innymi, do produkcji energii elektrycznej zostanie wykorzystana instalacja do skojarzonego chłodzenia, ciepła i energii elektrycznej (CCH,P).

Od czwartego kwartału 2022 roku nowy zakład będzie produkował do 200.000 ton tektury falistej rocznie. Stryków z mocami produkcyjnymi na poziomie 825 mln m2 rocznie będzie jednym z największych zakładów produkujących tekturę falistą na świecie.

“Dzięki nowemu zakładowi, Progroup nie tylko wzmocni Stryków jako lokalizację, ale jednocześnie rozszerzy swoją pozycję na rynku w Europie Środkowo-Wschodniej” – mówi Jürgen Heindl, dyrektor generalny Progroup. “Konsekwentnie realizujemy naszą strategię rozwoju, a to pozwoli nam nadal oferować naszym klientom wysoką niezawodność dostaw i imponującą jakość produktów, do której są przyzwyczajeni.”

Zakład zapewni 50 miejsc pracy. Wydajne systemy filtrów zapewnią w dużej mierze bezpyłowe środowisko pracy, a innowacyjny system izolacji akustycznej zapewni przyjemną atmosferę pracy.

PW14 będzie produkować praktycznie wszystkie popularne gatunki tektury falistej. Prędkość produkcji wyniesie 400m na minutę, a szerokość robocza linii BHS Corrugated wyniesie 3,35m. Linia produkcyjna przeznaczona jest do produkcji jedno- i dwuściennych płyt falistych Next Board® w falach B, C i E oraz mniejszych gramaturach we wszystkich kombinacjach.

Fot: Progroupe

W końcowej fazie rozbudowy produkcja w Strykowie będzie posiadała jeden z najwyższych poziomów automatyzacji w branży. Pracownicy będą otrzymywać dane operacyjne maszyny i instrukcje pracy na żywo na urządzeniach typu wearables przypominających smartwatche lub będą odbierać informacje za pomocą zestawu słuchawkowego.

Płynną dystrybucję zapewni 32-metrowy, w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania z ponad 14 000 miejsc i czterema automatycznymi urządzeniami magazynującymi i pobierającymi. Będzie on w stanie pomieścić do dwóch dni produkcji arkuszy tektury falistej.

Rozwój Progroup, jako firmy ma charakter długofalowy i jest planowany w strategicznych okresach dziesięcioletnich. Celem na obecny okres jest podwojenie wielkości firmy do 2025 roku w stosunku do roku 2015. Wiąże się to z budową łącznie ośmiu podajników arkuszy, elektrociepłowni oraz fabryki papieru MP3.

“Zwiększenie naszych mocy produkcyjnych w zakresie papieru wraz z dodaniem maszyny papierniczej MP3 oznacza, że możemy nadal oferować niezawodność stabilnych dostaw surowca. Dzięki temu możemy pozostać silnym i niezawodnym partnerem dla naszych klientów z branży papierniczej i tektury falistej”, podsumowuje Heindl.

W tym okresie powstanie ponad 500 nowych miejsc pracy. Całkowity poziom inwestycji w te projekty rozwojowe Progroup wynosi około 1,35 miliarda euro.

Opracowano na podstawie informacji Progroup

 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING