spot_imgspot_img

Jet Press FP790 maszyna inkjetowa, która wykorzystuje atramenty na bazie wody

- Artykuł promocyjny -

W ramach nowej serii cyfrowych maszyn inkjetowych firma FUJIFILM Corporation prezentuje nowy model Jet Press FP790 – cyfrową maszynę inkjetową wykorzystującą atramenty na bazie wody, przeznaczoną na rynek opakowań giętkich. Fujifilm planuje premierę produktu na rynku północnoamerykańskim jesienią 2021 roku, a następnie będzie stopniowo wprowadzać go w innych regionach, m.in. w Europie.

Oczekuje się, że globalny rynek opakowań będzie stabilnie rósł. W szczególności rośnie zapotrzebowanie na druk cyfrowy, który spełnia szereg oczekiwań, takich jak krótkie czasy dostaw, mniejsze jednostki zamówieniowe, więcej miejsca na przechowywanie różnych wersji, a także odpowiada na problemy środowiskowe w kontekście dywersyfikacji preferencji konsumentów, metod marketingowych i skracania cykli produktów.

W 2011 roku firma Fujifilm, jako pierwsza wprowadziła na światowy rynek druku komercyjnego serię cyfrowych maszyn inkjetowych Jet Press, oferując jakość obrazu, która przewyższa druk offsetowy. Liczba ich instalacji nadal rośnie zarówno w sektorze druku komercyjnego, jak i opakowań tekturowych, głównie w Japonii, Europie i Stanach Zjednoczonych.

Do dziś firma zainstalowała łącznie ponad 250 maszyn na całym świecie. Na rynku druku opakowań firma Fujifilm rozpoczęła sprzedaż modelu Jet Press 540WV, cyfrowej maszyny drukującej UV do opakowań giętkich w 2017 roku w Japonii.

W rezultacie Fujifilm poszerza swoje kompetencje i wiedzę w dziedzinie opakowań giętkich, odpowiadając na takie problemy, jak przyczepność do szerokiej gamy podłoży i integracja z urządzeniami wykańczającymi.  Firma Fujifilm uważa, że branża druku opakowań nadal będzie się rozwijać i zamierza stworzyć nowy rynek dla cyfrowej maszyny inkjetowej do opakowań giętkich, która wykorzystuje atramenty na bazie wody.

Główne cechy maszyny Jet Press FP790  

Świadoma ekologicznie konstrukcja | Firma Fujifilm zastosowała przyjazne dla środowiska podkłady na bazie wody i technologie inkjetowe na bazie wody, które można wykorzystać w druku opakowań giętkich do żywności. Procesy laminowania, cięcia i produkcji toreb mogą być realizowane w taki sam sposób, jak w istniejącym druku analogowym. Proces przygotowywania płyt jest niepotrzebny, a do tego można bardzo ograniczyć ilość odpadów atramentu i papieru powstających w czasie druku.

Wysoka wydajność przy małych i średnich nakładach | Maksymalna szerokość podłoża wynosi 790 mm, a szybkość druku to 50 metrów na minutę. Ponadto, zmiana zadań drukowania i dostosowanie projektu można przeprowadzić w zaledwie 10 minut. Obie cechy przyczynią się do poprawy wydajności produkcji całego zakładu dzięki współpracy z istniejącymi maszynami analogowymi.

Szeroka przestrzeń kolorów i duża siła krycia bieli | Maszyna Jet Press FP790 wykorzystuje atramenty CMYK, które osiągają 90% współczynnik pokrycia w palecie kolorów PANTONE, a maksymalna gęstość kolorów przekracza tę w druku analogowym. Posiada też dwa zespoły drukujące dla białego atramentu, które zapewniają wysokie krycie. W rezultacie umożliwi produkcję zapierających dech w piersiach i przyciągających uwagę opakowań produktów.

Firma Fujifilm oferuje innowacyjne produkty dla rynku druku cyfrowego, który w przyszłości jeszcze się rozwinie, i nadal będzie uczestniczyć w ogólnym rozwoju branży druku.

Źródło: Fujifilm

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING