spot_imgspot_img

Czyszczenie stosu w produkcji opakowań. Nowość w I kwartale od ANC Machinery

W styczniu 2021 firma ANC Machinery zapowiada wprowadzenie na rynek nowego modelu systemu oczyszczania arkusza po sztancowaniu BMS-1100.  Nieskomplikowane rozwiązanie typu offline jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku opakowań pozwalające drukarniom wejść w automatyzację oraz redukcję kosztów na podstawowym poziomie procesu produkcyjnego.

ANC Machinery nawiązało współpracę z Suba Solutions z siedzibą w Indiach, aby opracować maszynę zgodną ze standardami CE/UL/CSA, wymaganymi do dostaw urządzenia na rynki Europy i Ameryki Północnej, a także pozwalającą na dostawę  do wymagających odbiorców w innych częściach świata, gdzie ceniona jest zarówno niezawodność, jak i wsparcie producenta. Produkcyjnie maszyny są częściowo wykonywane w Chennai, a następnie wysyłane do Wielkiej Brytanii celem przystosowania i montażu w ACN Blanking Center.

BMS wykorzystuje technologię pozwalającą na wysokim poziomie dokładności i jakości oczyścić każdy stos. Urządzenie posiada dwie głowice oczyszczające. Tak więc pozostaje idealnym rozwiązaniem  do arkuszy kompozytowych, a także przydatnym  narzędziem do dziurkowania okien lub otworów. Stacja oczyszczająca jest wyposażona w ramię wyładowcze i przenośnik 90°. Takie rozwiązanie sprawia,  że jeden operator zabezpiecza proces produkcyjny od załadunku do pakowania lub paletyzacji.

„Kawahara TXS to nasz flagowy system oczyszczania arkusza, ale czasami może być postrzegany, jako nadmierne obciążenie kosztowe ze strony użytkownika systemów sztancujących, który poszukuje prostej automatyzacji oczyszczania. BMS jest doskonałą alternatywą i posiada  kilka wspaniałych indywidualnych cech” – mówi Gary Campton z ANC.

„Wprowadzenie modelu  BMS 1100 na rynek odbywa się w trudnym okresie pandemii.  Rozmawiając  z użytkownikami automatów sztancujących wynika, że ich zainteresowania kierują się w stronę  poszukiwania rozwiązań pozwalających zlikwidować wąskie gardła w procesie produkcyjnym oraz wpływających na ograniczenie kosztów. Nowy system idealnie wpasowuje się w obecne zapotrzebowania rynkowe, będąc rozwiązaniem uwzględniającym normy bezpieczeństwa, niezawodność i wsparcie za konkurencyjną cenę” – mówi Paweł Szpil – dodaje również, że wersja BMS w dużym formacie 1450 jest spodziewana w II kwartale tego roku.

Firma Reprograf-Grafikus S.A. jest wyłącznym przedstawicielem ANC Machinery w Polsce.

Źródło: Reprograf-Grafikus

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING