spot_imgspot_img

Sprzedaż Gallus Group na rzecz benpac holding ag nie jest zakończona

Sprzedaż Grupy Gallus przez Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) szwajcarskiej spółce benpac holding ag nie została zakończona. benpac holding ag nie wypłacił ceny zakupu w wysokości 120 mln EUR uzgodnionej na dzisiejszym zamknięciu, chociaż wszystkie niezbędne warunki zostały spełnione. Heidelberg musiał do samego końca zakładać, że transakcja zostanie pomyślnie zakończona. Heidelberg będzie dochodzić swoich praw.

Pięć zakładów i około 430 pracowników Grupy Gallus pozostanie w Heidelbergu. Nic się nie zmieni dla klientów Gallus. Heidelberg będzie nadal obsługiwać sprzedaż i obsługę portfela Gallus, a ich osobiste kontakty pozostaną takie same. Heidelberg będzie teraz badał różne opcje dla korporacyjnej przyszłości Gallusa. W każdym razie Gallus będzie kontynuował swoją drogę do zwiększenia wydajności operacyjnej: Dzięki niezależnej konfiguracji i szczególnemu naciskowi na rynek druku fleksograficznego, Gallus poczynił w zeszłym roku dobre postępy operacyjne pod parasolem w Heidelbergu.

Niezależnie od transakcji Gallus, która nie została zakończona, Heidelberg już znacznie korzysta z programu transformacji uruchomionego w bieżącym roku obrotowym 2020/21, aby jeszcze bardziej ustabilizować firmę finansowo w trudnym środowisku COVID-19 i dostosować ją w sposób przyszłościowy w swojej podstawowej działalności.

Od marca 2020 r. zadłużenie netto zostało zmniejszone o ponad 250 mln EUR z najwyższego poziomu 390 mln EUR, a płynność poprawiła się o około 450 mln EUR. W wyniku przyspieszonego programu fuzji i przejęć, Heidelberg wygeneruje wpływy w połowie dwucyfrowego zakresu milionów euro z transakcji zakończonych w grudniu 2020 roku.

Rynek pozostaje wyzwaniem ze względu na obecnie pogarszającą się sytuację Covid 19. W związku z tym Heidelberg systematycznie kontynuuje kurs transformacji dzięki środkom zainicjowanym w tym celu w celu stworzenia dalszego zakresu finansowego. W ujęciu operacyjnym w trzecim kwartale bieżącego roku obrotowego kontynuowano tendencję wzrostową w zakresie sprzedaży i zamówień przychodzących, która trwa od maja 2020 roku. Heidelberg nadal oczekuje osiągnięcia swoich celów na rok budżetowy 2020/21 (do 31 marca 2021 r.).

Źródło: Heidelberg

 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING