spot_imgspot_img

Rozwiązania inkjetowe Agfa

Podczas październikowych targów Printing United w Atlancie firma Agfa zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązania z obszaru przemysłowego druku inkjetowego. Znajdą się wśród nich m.in. wysokowydajny, superwielkoformatowy ploter Onset H3, wyposażony w funkcje automatyzujące jego pracę i wykorzystujący m.in. nowy, dedykowany mu atrament biały Onset 560 oraz hybrydowy ploter Tauro H3300 UHS LED z modułem Flex Roll-to-Roll, zwiększającym wydajność maszyny.

- Reklama -

Oba rozwiązania mogą znaleźć zastosowanie m.in. przy zadrukowywaniu tektury falistej – ta część oferty Agfa będzie przez nią promowana podczas konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”, jaka odbędzie się w Mrągowie w dniach 5-6 października.

Adriana Piotrowska, Sales Manager Inkjet Poland w firmie Agfa, mówi: „Tegoroczna jesień zapowiada się dla naszej firmy bardzo intensywnie. Już w nadchodzącym tygodniu po raz pierwszy weźmiemy udział – jako uczestnik wystawy technologicznej – w konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”. Będzie to dla nas znakomita okazja, by spotkać się z wieloma klientami aktywnie działającymi w tym segmencie rynkowym, jak też z innymi dostawcami. Oferta firmy Agfa w coraz większym stopniu skierowana jest do drukarń opakowaniowych, jak też do firm wykorzystujących tekturę falistą np. do produkcji systemów POS czy standów.

Październikową konferencję i towarzyszącą jej wystawę traktujemy więc jako świetną okazję do wypromowania tej części naszego portfolio wśród polskich klientów. Niektóre z tych rozwiązań będzie też można zobaczyć na zagranicznych targach, w jakich bierze udział Agfa. Najważniejsze to Printing United, gdzie pokażemy m.in. maszyny Onset X3 HS i Tauro H3300 UHS LED. Co ciekawe, w obu uwzględnione będą rozwiązania nagrodzone w tegorocznej edycji konkursu Pinnacle. Kolejną okazją do zaprezentowania oferty firmy Agfa dla rynku tektury falistej będzie seminarium Fefco, odbywające się w Lyonie w listopadzie. Okazji do spotkań z nami zatem nie zabraknie.

Onset X3: teraz także z białym atramentem | Jedną z „gwiazd” stoiska firmy Agfa na targach Printing United będzie superwielkoformatowy ploter płaski Onset H3 HS. Maszyna, zaprojektowana z myślą o pracy w trybie 24/7, obsługuje różne podłoża (w tym wspomnianą tekturę falistą i tworzywa sztuczne) z prędkością do 1450 m2/h. Rozwiązanie posiada szereg zaawansowanych opcji automatyzujących pracę – od półautomatycznego podawania mediów do wariantu uwzględniającego pełną automatyzację. Na stoisku zostanie zaprezentowany jej wariant w 3/4 zautomatyzowany – ze stołem podawczym i robotem odbierającym zadrukowane arkusze. Zastosowana tu robotyka i automatyzacja znacząco zwiększają wydajność i efektywność produkcji. Maszyna jest sterowana systemem Asanti w najnowszej wersji, dedykowanym produkcji wielkoformatowej.

Warto dodać, że stworzony z myślą o ploterze Onset X3 HS system Dual Flex został uznany za najlepsze w kategorii „Sprzęt do obsługi podłoży” we wspomnianym konkursie Pinnacle 2023.

Pracująca na stoisku maszyna będzie drukowała z udziałem również nagrodzonych Pinnacle 2023 – tym razem w kategorii „Atramenty/farby do druku cyfrowego UV” – dedykowanych jej atramentów Onset 560 UV. Targi Printing United będą miejscem oficjalnego debiutu atramentu białego reprezentującego tę samą serię. Agfa podkreśla, że poza proekologicznością (potwierdzoną certyfikatem GREENGUARD Gold), atramenty Onset 560 oferują najwyższą jakość druku i rozszerzony gamut kolorystyczny (uwzględniający także trudne w reprodukcji barwy specjalne) oraz niskie koszty wydruku, zapewniane dzięki opatentowanej technologii Thin Ink Layer. Jak podaje producent, pozwala ona obniżyć zużycie atramentu nawet o 30% w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku farbami.

Tauro H3300 UHS LED: bardziej elastyczny niż kiedykolwiek wcześniej | Drugim z eksponowanych na targach Printing United wysokowydajnym rozwiązaniem będzie hybrydowy ploter Tauro H3300 UHS LED. Również zaprojektowany z myślą o pracy w cyklach całodobowych, zapewnia najwyższą jakość reprodukcji i oferuje szereg funkcji automatyzujących jego pracę. Jedną z nich jest możliwość zadrukowywania tektury falistej w jednym przejściu, z prędkością maksymalną 905 m2/h – to jeden z licznych przykładów dostosowywania przez firmę swoich rozwiązań do rosnących potrzeb drukarń opakowaniowych.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img

Opakowania i etykiety

spot_img

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING

Drukarnia Interak

×