spot_imgspot_img

Przełom osiągnięty. Wszechstronność wysokowydajnej maszyny cyfrowej RotaJET

Kolejna wiodąca firma z branży opakowaniowej zwróciła się do Koenig & Bauer z propozycją inwestycji w jedną z najbardziej wydajnych na świecie jednoprzebiegowych maszyn cyfrowych do druku opakowań. Maszyna RotaJET zostanie dostarczona w nadchodzącym roku, a rozpoczęcie produkcji planowane jest na 2023 rok.

Dzięki tej maszynie Koenig & Bauer dokonał przełomu w segmencie opakowań. Jest to kontynuacja sukcesów firmy w segmencie dekoracyjnym, gdzie z powodzeniem uruchomiono już kilka instalacji RotaJET. W sumie ponad 20 przemysłowych jednoprzebiegowych maszyn cyfrowych Koenig & Bauer, w tym modele HP PageWide T1190 i T1100, o szerokości wstęgi od 1,38 m do 2,8 m, jest już w użyciu lub zostało sprzedanych i czeka na instalację.

“Oznacza to, że dotarliśmy już do prawie wszystkich ważnych segmentów rynku druku cyfrowego. Nasza maszyna RotaJET jest jedyną w swoim rodzaju i jedną z najbardziej wydajnych maszyn cyfrowych na rynku na całym świecie. Wystarczy rzut oka na półki sklepowe, aby zrozumieć, jak wiele jest różnych rodzajów opakowań. Trwałość, czas wprowadzania na rynek i coraz mniejsze nakłady, w połączeniu z rosnącą liczbą wariantów, to wymagania klientów, które zaspokajamy za pomocą maszyny RotaJET – mówi Christoph Müller, członek zarządu Koenig & Bauer AG.

Coraz więcej konsumentów oczekuje dziś nie tylko żywności i napojów pochodzących ze sprawdzonych źródeł i o wyższej jakości niż kiedykolwiek wcześniej, ale także innowacyjnych opakowań produktów.

RotaJET jest w stanie drukować na najróżniejszych podłożach, od lekkiego papieru po tekturę litą. Opakowania, dekory, plakaty, ulotki informacyjne dla pacjentów, składane kartony, książki, a nawet torebki na kawę – na RotaJET możliwe jest praktycznie wszystko.

W zakresie druku dekoracyjnego możliwe są odcinki o długości ponad 5 metrów. Dla klientów Koenig & Bauer otwiera to cały szereg nowych możliwości, których inne technologie nie są jeszcze w stanie zaoferować. Cyfrowy druk na folii z użyciem atramentów wodnych to kolejny segment, w którym Koenig & Bauer pozycjonuje obecnie RotaJET wraz z partnerem działającym na całym świecie. Rozpoczęcie produkcji na tej maszynie planowane jest na rok 2022.

Źródło: Koenig & Bauer

 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING