spot_imgspot_img

Mark Andy z firmą Domino wprowadzają maszynę cyfrową Digital Series iQ

Firma Mark Andy poinformowała o wprowadzeniu na rynek swojej najnowszej maszyny cyfrowej, bazującej na technice inkjetowej – Digital Series iQ. W kontekście elastyczności produkcji i wszechstronności zastosowań, zbudowana została ona w oparciu o sprawdzoną platformę znajdującą zastosowanie w maszynach fleksograficznych Evolution Series.

Digital Series iQ dołącza tym samym do innych hybrydowych rozwiązań Mark Andy, bazujących na technologii cyfrowej – Digital Series HD i Digital Pro. Producent podkreśla, że – podobnie jak wcześniej wprowadzone na rynek modele – nowa maszyna oferuje druk cyfrowy o wysokiej rozdzielczości oraz elastyczność w kontekście realizowanych procesów poligraficznych, wynikającą z możliwości wykańczania i uszlachetniania w trybie inline. Te jej cechy mają umożliwić użytkownikom zmaksymalizowanie przychodu z inwestycji w Digital Series iQ.

Konfiguracja maszyny może uwzględniać do 7 zespołów druku inkjetowego UV (CMYKOV + W). W urządzeniu mogą zostać zintegrowane różne elementy hybrydowego przetwarzania wydruków, zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta. Wśród opcji wybieranych przez pierwszych użytkowników nowego modelu są m.in. stacja druku fleksograficznego, semirotacyjna sztanca, szyna (umożliwiająca np. zainstalowanie systemu odwracania wstęgi czy modułu do tłoczenia folią na zimno) oraz rozcinanie wstęgi w trybie inline.

Maszyna Digital Series iQ drukuje z wysoką rozdzielczością i prędkością do 70 m/min. w trybie szybkim („rapid”). Znalazły w niej zastosowanie rozwiązania software’owe czołowych dostawców z tego segmentu – Esko i Global Graphics. Wśród nich producent wymienia m.in. ScreenPro – oprogramowanie do procesów workflow i sterowania maszyną (digital front-end), jak też przetwarzania plików, personalizacji danych oraz dedykowane aplikacjom typu SKU (różne wersje w obrębie danego wzoru).

Materiały eksploatacyjne, niezbędne do funkcjonowania maszyny, są oferowane za pośrednictwem działu Mark Andy Print Products. Natomiast wsparcie techniczne przy jej wdrażaniu i opiekę posprzedażową mają zapewnić zespoły serwisowe, dedykowane klientom z rynku druku cyfrowego. Przy wprowadzaniu modelu Digital Series iQ na rynek firma Mark Andy jest aktywnie wspierana przez zespół specjalistów ze strony Domino.

David Ellen, dyrektor dywizji Domino Digital Printing Soutions, tak tłumaczy fakt podjęcia współpracy z Mark Andy, której celem było stworzenie nowego hybrydowego rozwiązania: „Jesteśmy niezwykle podekscytowani możliwością współpracy z Mark Andy, będącej firmą o reputacji pioniera we wdrażaniu nowych rozwiązań technologicznych, zgodnych z potrzebami jej klientów. Poprzez mariaż najwyższej klasy rozwiązań z obszaru fleksografii i przetwarzania wydruków z renomowaną technologią inkjetową Domino, postrzegamy Digital Series iQ jako maszynę, która ma szansę stać się czołowym rozwiązaniem hybrydowym, dedykowanym różnego rodzaju zastosowaniom”. … więcej w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Źródło: Mark Andy

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING