spot_imgspot_img

Koenig & Bauer łączy cele korporacyjne w ramach nowej strategii “Exceeding Print”

Koenig & Bauer kontynuuje swoją transformację z tradycyjnego producenta maszyn w sprawnie działającą grupę technologiczną. Na podstawie globalnych mega trendów oraz intensywnych rozmów z klientami i ekspertami branżowymi przedsiębiorstwo określiło swój strategiczny kierunek na najbliższe lata.

Obrany już teraz kurs na większą cyfryzację i wyższy stopień modułowości doprowadzi nie tylko do większego sukcesu na głównych rynkach działalności Koenig & Bauer, z drukiem opakowań na czele, ale także do zmniejszenia zużycia materiałów i energii w procesach druku, dzięki czemu będą one bardziej zrównoważone.

Ponadto Koenig & Bauer w ramach nowej strategii koncernu “Exceeding Print” stawia sobie jeszcze ambitniejsze cele w zakresie zrównoważonego rozwoju. Jako członek UN Global Compact, największej na świecie inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju, Grupa Koenig & Bauer, oprócz odpowiedzialności wobec swoich klientów i pracowników, chce jeszcze bardziej zwiększyć swoje wysiłki w zakresie realizacji swoich ekologicznych, społecznych i wspólnotowych zobowiązań.

Zobowiązanie do realizacji celów zrównoważonego rozwoju w przyszłości

“Do 2025 roku zamierzamy zredukować emisję CO2 w naszych zakładach produkcyjnych o 75 procent, a od 2030 roku zamierzamy być całkowicie neutralni pod względem emisji dwutlenku węgla”, jak ogłosił Prezes Zarządu dr Andreas Pleßke. “Jako wiodący w branży dostawca zrównoważonych rozwiązań, pomagamy naszym klientom w zmniejszaniu ich śladu ekologicznego. Rozwiązania oparte na opracowanej przez nas technologii zmniejszają zużycie energii, ograniczają ilość odpadów oraz zmniejszają zużycie farb i lakieru, co pomaga ograniczyć emisję CO2.”

Efektywność energetyczna i ochrona klimatu

Koenig & Bauer wykorzystuje system zarządzania energią, aby przygotować grunt dla swoich klientów do większej efektywności energetycznej w procesach druku i pomaga im kierować te procesy w kierunku zrównoważonego rozwoju. Jako członek sieci 4evergreen Alliance, Koenig & Bauer może już na wczesnym etapie nawiązać współpracę z producentami papieru i tektury, producentami kartonów składanych, właścicielami marek, dostawcami technologii i materiałów, jak również recyklingu, w celu znalezienia odpowiednich rozwiązań.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING