spot_imgspot_img

Jiménez Godoy kupuje drugą maszynę drukującą Comexi Offset CI8

Wśród wielu zalet tej inwestycji jest umożliwienie hiszpańskiej firmie zwiększenia wolumenu produkcji i pozyskania nowych klientów. Comexi – producent rozwiązań dla branży poligraficznej i przetwórstwa opakowań giętkich oraz Jiménez Godoy – firma specjalizująca się w druku etykiet, katalogów, broszur i opakowań giętkich, doszli do porozumienia w sprawie zakupu nowej maszyny drukującej Comexi Offset CI8.

Jest to druga maszyna offsetowa Comexi zakupiona przez Jiménez Godoy i zostanie zainstalowana w zakładach firmy w Murcji.

„W ostatnich latach odnotowaliśmy znaczny wzrost, częściowo dzięki zakupowi naszej pierwszej Comexi Offset CI8. Zakup drugiej maszyny offsetowej pozwoli nam zwiększyć wielkość produkcji i zapewnić naszym klientom bezpieczeństwo produkcyjne, co jednocześnie przyciągnie inne firmy” – wyjaśnia Francisco Jiménez, dyrektor zarządzający Jiménez Godoy. Klient od momentu zakupu maszyny CI8 Offset był bardzo zadowolony z usług oferowanych przez Comexi. „Naszym celem jest stały rozwój we współpracy z doświadczoną firmą, taką jak Comexi”.

Maszyna Comexi Offset CI8 jest wynikiem połączenia zalet druku offsetowego o zmiennych raportach druku z  zaletami wynikającymi z zastosowania bębna centralnego. Jest to najlepsze rozwiązanie dla krótkich i średnich nakładów, spełnia wymagania jakości druku, zmniejsza koszty operacyjne i ma mniejszy wpływ na środowisko. Ta maszyna ma znacznie szybsze czasy przezbrojenia w porównaniu z innymi konwencjonalnymi technologiami.

Ponadto Comexi Offset CI8 zapewnia maksymalną elastyczność dzięki połączeniu wielu prac na jednym wydruku, co ogranicza zmiany i straty.

Technologia offsetowego druku z centralnym cylindrem jest opcją podwójnie przyjazną dla środowiska, ponieważ druk odbywa się bez rozpuszczalników, a nadruk powierzchniowy z lakierami ochronnymi EB (Electron Beam), pozwala na eliminację procesu laminacji  lub zmniejszenie liczby warstw laminacji dzięki cechom lakierów EB, które charakteryzują się odpornością termiczną, chemiczną i na zarysowania.  Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskujemy produkty z materiałów monofilmowych  co ułatwia ich późniejszy recykling. System utwardzania EB zużywa mało energii i zapewnia wysoką produktywność, przy niskiej migracji farb i jest nisko zapachowy.

„Druk offsetowy z centralnym bębnem firmy Comexi umożliwia szybsze działanie, zarówno w zakresie przygotowania do druku, jak i zmiany zlecenia. Koszt przygotowania do druku jest znacznie niższy niż w przypadku innych konwencjonalnych technologii druku, ponieważ nowe prace można wykonać w mniej niż dwie godziny, a cały zestaw 7 form drukowych offsetowych można wykonać w mniej niż 20 minut”- mówi Felip Ferrer, kierownik produktu Maszyn Offsetowych w Comexi.

Jiménez Godoy to hiszpańska firma rodzinna z ponad 50-letnim doświadczeniem w branży poligraficznej i graficznej. Firma zajmuje się drukowaniem szerokiej gamy produktów na tworzywach sztucznych i papierze, takich jak etykiety, katalogi, ulotki i opakowania elastyczne dla różnych gałęzi przemysłu, w tym spożywczego, farmaceutycznego i rozrywkowego.

Źródło: Reprograf-Grafikus

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING