spot_imgspot_img

Bezprocesowe płyty od Fujifilm

Zainstalowany w marcu 2021 roku nowy, wysokiej jakości system płyt offsetowych Fujifilm CTP 8up to pierwsza inwestycja Hickling & Squires w technologię płyt bezprocesowych, a firma jest zachwycona pierwszymi wynikami. Już teraz widoczne są znaczne oszczędności czasu, kosztów i pracy, a ponadto nastąpiła ogromna redukcja odpadów generowanych w procesie przygotowania do druku – wszystko to przy zachowaniu tych samych wysokich standardów jakości i niezawodności, którymi firma zawsze się szczyciła.

Hickling & Squires jest firmą świadczącą pełen zakres usług w zakresie druku komercyjnego i wielkoformatowego z siedzibą w Nottingham. Zatrudniając 30 pracowników i posiadając 60-letnie doświadczenie, firma obsługuje szeroką gamę klientów; od sektora rekreacyjnego i hotelarskiego, po szkolnictwo wyższe, handel detaliczny i sektor publiczny.

Na początku 2020 roku, posiadana naświetlarka płyt (tradycyjna) zbliżała się do końca okresu eksploatacji i okazywała się coraz bardziej zawodna, zespół zarządzający rozpoczął poszukiwania alternatywy. Nie trzeba było szukać daleko.

“Byliśmy klientami firmy Fujifilm od sześciu czy siedmiu lat,” wyjaśnia Dyrektor Produkcji, Jamie Gilbert. “Jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości produktów i poziomu obsługi, jaki otrzymaliśmy od nich w tym czasie, więc było naturalne, że to właśnie z nimi będziemy rozmawiać w pierwszej kolejności.

“Od pewnego czasu chcieliśmy również przestawić się na płyty bezprocesowe” – kontynuuje Gilbert. “Wiedzieliśmy, że korzyści dla środowiska, a także oszczędności kosztów, czasu i pracy, jakie można uzyskać dzięki tej zmianie, były znaczne, ale chodziło tylko o znalezienie odpowiedniego momentu. 

“Podczas rozmów z Fujifilm szybko przekonaliśmy się, że ich nowy EM Setter i bezprocesowa płyta Superia ZD to dla nas właściwy następny krok. Brzmiało to jak doskonały stosunek jakości do ceny i już wtedy mieliśmy ogromne zaufanie do zdolności Fujifilm do oferowania wyjątkowego poziomu usług i wsparcia technicznego.

Choć te wstępne rozmowy miały miejsce na początku 2020 roku, początek globalnej pandemii Covid-19 i wynikające z niej krajowe blokady w Wielkiej Brytanii oznaczały, że sprawy zostały na jakiś czas wstrzymane.

“Rok 2020 był trudny”, mówi Gilbert. “Sprawy bardzo zwolniły, zwłaszcza podczas pierwszego lockdownu, a po ogłoszeniu trzeciego w styczniu 2021 r. znów zaczęliśmy się niepokoić. Ale rok później jesteśmy w zasadzie tak samo zajęci jak zawsze, a przyszłość rysuje się bardzo pozytywnie.” 

Ostateczne poluzowanie ograniczeń oznaczało, że długo planowana przez Hickling & Squires inwestycja mogła w końcu ruszyć, a nowy EM Setter został ostatecznie zainstalowany w marcu 2021 roku.

“Nie moglibyśmy być z niej bardziej zadowoleni” – mówi Gilbert. “Udało nam się pozbyć naszego dotychczasowego rozwiązania, co oznacza koniec z chemikaliami do obróbki i odpadami z obróbki. Wcześniej musieliśmy również brać pod uwagę koszty serwisowania i konserwacji naświetlarki i wywoływarki, więc to wszystko również zniknęło. 

“Uwolniliśmy czas pracowników, który mogą go wykorzystać do bardziej produktywnych zastosowań, a oszczędności są już ogromne. To całkowicie zmieniło nasz sposób pracy”. “Oczywiście mieliśmy już bardzo pozytywne relacje z Fujifilm i naprawdę nie mogłem im niczego zarzucić w całym procesie sprzedaży i instalacji. Byli fantastyczni.” 

“Technologia bezprocesowa jest przyszłością druku” – mówi Andy Kent Divisional Manager, Fujifilm Graphic Systems UK. “A Fujifilm EM Setter oferuje jedną z najlepszych cenowo i najbardziej dostępnych dróg wejścia na ten rynek. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc Hickling & Squires w podjęciu tego ważnego kroku i cieszymy się na współpracę z nimi, gdy będą dalej budować i rozwijać swój biznes.”

Źródło: Fujifilm

 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING