spot_imgspot_img

Constantia Flexibles przejmuje Propak w Turcji

Constantia Flexibles podpisała umowę nabycia producenta opakowań Propak z siedzibą w Dücze w Turcji. Propak jest wiodącym graczem w europejskim przemyśle opakowaniowym na rynku przekąsek działającym poza jednym zakładem, w którego pracuje około 360 pracowników i doskonale uzupełni portfolio rozwiązań opakowaniowych Constantia Flexibles. Przejęcie podnosi Constantia Flexibles do jednego z głównych graczy na europejskim rynku przekąsek.

Przejęcie to zapewnia silny potencjał synergii i jest sporym krokiem w obecności opakowań foliowych Constantia Flexibles w rozwijającym się segmencie rynku. Propak przyniósł bardzo dobre historyczne wyniki finansowe. Jest wysoce komplementarny w odniesieniu do istniejącego zakładu Constantia Flexibles w Turcji, Constantia ASAS, dodając możliwości druku fleksograficznego i dostępu do sąsiedniego segmentu rynku.

Znacząco wzmacnia pozycję Constantia Flexibles wśród kluczowych klientów na tym rynku, a ponadto zwiększa przyszły potencjał rozwoju biznesu.

Pim Vervaat, dyrektor generalny Constantia Flexibles, stwierdza: “Przejęcie Propak idealnie wpisuje się w naszą strategię rozwoju Vision 2025 i zapewnia Constantia Flexibles dobrą platformę na rozwijającym się europejskim rynku przekąsek. Da nam to również możliwość przyspieszenia naszych bardziej zrównoważonych innowacji EcoLam Mono-PE na rynku słonych przekąsek. Z niecierpliwością czekam na współpracę z zespołem zarządzającym w Propak, aby pomóc firmie przenieść firmę na wyższy poziom.”

Transakcja ma zostać sfinalizowana w II kwartale 2021 r., w oczekiwaniu na zatwierdzenie przez organy regulacyjne.

Constantia Flexibles jest trzecim co do wielkości producentem opakowań elastycznych na świecie. W oparciu o przewodnią zasadę “Ludzie, pasja, opakowania”, około 8300 pracowników produkuje rozwiązania opakowaniowe dostosowane do indywidualnych potrzeb w 37 zakładach w 16 krajach. Wiele międzynarodowych firm i lokalnych liderów rynku z branży konsumenckiej i farmaceutycznej wybiera zrównoważone i innowacyjne produkty Constantia Flexibles.

Źródło: Constantia Flexible

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING