spot_imgspot_img

Czas na korzystanie z profitów, jakie przynosi ze sobą transformacja cyfrowa

Możliwości technologii Koenig & Bauer Durst w tym zakresie zostały przedstawione podczas pokazu i zwiedzania produkcji. Firma Koenig & Bauer Durst opracowała atramentowy system nanoszenia warstwy primeru. System działa inaczej niż inne rozwiązania tego typu, dzięki temu operatorzy mają pełną kontrolę nad dokładnym obszarem, na którym ma być nałożony cyfrowo primer. Działa on podobnie jak dodatkowa separacja i umożliwia nanoszenia warstwy primera na tzw. “open flute” dla opakowań typu premium. Co ważniejsze, umożliwia on producentom także stosowanie toplinera, który jest o 15-20% lżejszy i tańszy, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich niezbędnych cech funkcjonalnych pudełka z tektury falistej.

- Reklama -

Ponadto opracowano specjalny zestaw atramentów wodnych, bezpiecznych dla żywności, o wyjątkowej odporności na ścieranie. Atramenty te nie wymagają stosowania lakierów typu Over Print Varnish, a zatem nie wymagają zaangażowania dodatkowego procesu produkcyjnego, w którym stosuje się nacisk lub nanosi dodatkowy lakier na tekturę.

Uczestnicy dowiedzieli się również, w jaki sposób stosowanie cyfrowego primera może wpłynąć korzystnie na jakość druku i stworzyć możliwości upiększania druku na tekturze falistej przy jednoczesnym obniżeniu kosztów na skutek możliwości stosowania w produkcji tańszych materiałów. Takie rozwiązanie to także zmniejszenie zużycia farby nawet do 30%. Podkreślono, że barwy pomarańczowe i fioletowe mają dodatkowy ogromny pozytywny wpływ na TCO (Całkowity Koszt Posiadania) i przestrzeń barw.

Wnętrze maszyny Delta SPC 130 w Lienz z bliska

Podczas Open House została także przekazana informacja o czwartym zamówieniu maszyny dla Schumacher Packaging – tym razem w Wielkiej Brytanii. Plan zakłada posiadanie w Wielkiej Brytanii całkowicie cyfrowej fabryki, w której Delta SPC 130 będzie jedyną maszyną drukującą. Jest to pierwsza sześciokolorowa przemysłowa maszyna drukująca FlexLine Eco+, jaka ma zostać zainstalowana. Do głównych zalet należy druk na podłożach niepowlekanych z prędkością do 80 metrów na godzinę, co odpowiada około 10 milionom m2 rocznie. Trzy pozostałe maszyny dla Schumacher Packaging – dwie w Ebersdorfie w Niemczech i jedna we Wrocławiu w Polsce – również zostały zmodernizowane do sześciu kolorów, co było decyzją podjętą pod wpływem zapytań klientów.

Uczestnicy spotkania chętnie słuchali wypowiedzi Johannesa Piegera, Digital Print Managera oraz Jochena Drösela, Chief Sales Officera, którzy dzielili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi strategii rozwoju firmy Schumacher jako pioniera druku cyfrowego. Open House zakończył się dyskusją panelową z udziałem Johannesa i Jochena, którzy szczegółowo opowiedzieli o tym, w jaki sposób transformacja cyfrowa znalazła się na pierwszym planie ich działań w branży opakowań z tektury falistej.

Źródło: Koenig & Bauer


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 360 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img

Opakowania i etykiety

spot_img

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING

Drukarnia Interak

×