spot_imgspot_img

Comexi inwestuje milion euro…

Comexi, firma specjalizująca się w branży druku i przetwarzania opakowań giętkich, gdzie jest globalnym punktem odniesienia w tej dziedzinie, rozpoczęła ostatnią fazę budowy swoich odnowionych centrów technologicznych (CTec) w Gironie i Miami. Firma zainwestowała milion euro w przebudowę dwóch centrów, aby oferować lepsze usługi swoim klientom. Ta renowacja jest wyraźnym przykładem zaangażowania firmy w światowy trend jakim są innowacyjność i zrównoważony rozwój.

Firma obecna w ponad 100 krajach na pięciu kontynentach posiada nie tylko własne zakłady produkcyjne w Gironie i Brazylii, ale także biura handlowe w Stanach Zjednoczonych i Rosji.

W ostatnim kwartale 2021 roku Comexi rozpocznie eksploatację dwóch nowych obiektów CTec, które projektowane są z uwzględnieniem parametrów zrównoważonego rozwoju i zużycia energii, które od dawna wyróżniają Comexi.

Centrum Technologiczne Manel Xifra Boada, zakład Comexi CTec w Gironie, jest zintegrowane z centrum produkcyjnym firmy; ma wielofunkcyjną powierzchnię 2500 m2 nie tylko na innowacje i rozwój projektów badawczo-rozwojowych, ale także na szkolenia, doradztwo, demonstracje i laboratoria przemysłowe. Po zakończeniu renowacji centrum będzie dysponowało 9 najnowocześniejszymi maszynami, miejscem do produkcji form drukowych z płyt offsetowych oraz pionierską strefą z urządzeniami do produkcji form fleksograficznych we współpracy z wiodącymi firmami z branży, takimi jak ESKO, DuPont i Asahi.

Girona CTec będzie wzorcową przestrzenią na poziomie międzynarodowym, nie tylko ze względu na swoją przestrzeń i wszechstronność, ale w wyniku tego, że jest odzwierciedleniem korporacyjnego zrównoważonego rozwoju i projektu Industry 4.0, który został ustanowiony jako nadrzędny cel firmy.

Ponadto do końca 2021 roku Comexi North America CTec z siedzibą w Miami na Florydzie rozpocznie swoją działalność od instalacji laminatora i bobiniarki. W przyszłym roku w obiekcie zostanie zainstalowana maszyna fleksograficzna z centralnym cylindrem.
To centrum będzie miało taką samą filozofię jak Girona CTec.

Comexi North America CTec stanowi krok naprzód nie tylko w zakresie ekspansji firmy w Ameryce Północnej, ale także w dostępności i bliskości lepszej, które pomogą w znalezieniu niestandardowych rozwiązań dla klientów z Ameryki Północnej. Centrum technologiczne o powierzchni 1000 m2 stanie się wyróżniającą się wielofunkcyjną przestrzenią do szkoleń, badań i demonstracji przemysłowych, czyniąc z niego punkt odniesienia dla opakowań elastycznych na rynku północnoamerykańskim.

Oprócz tego wspaniałego obiektu CTec, obecność Comexi w Stanach Zjednoczonych zostanie wzmocniona nowymi biurami i magazynem części zamiennych oraz inwestycją logistyczną o wartości ponad miliona dolarów amerykańskich.

Albert López, Global Manager centrum technologicznego, mówi: „Oba nasze obiekty CTec w Gironie i Miami są naturalną odpowiedzią na długoletnie potrzeby rynku, a także są przykładem znaczenia innowacji w naszym sektorze. Dzięki odnowionym centrom technologicznym oferujemy naszym klientom na całym świecie najlepsze rozwiązania dostosowane do ich firm, odpowiadając tym samym na zaufanie, jakim nas obdarzają.”

W czerwcu 2010 Comexi CTec rozpoczęła swoją działalność w Gironie od zaawansowanego kursu flekso dla klientów na Bliskim Wschodzie. Centrum technologiczne powstało z tym samym celem, co obecnie: przekazywanie wiedzy klientom Comexi. Od samego początku Comexi CTec zapewniała doradztwo w zakresie różnych technologii, a także bezpośrednie, spersonalizowane szkolenia online oraz w placówkach klientów. Ponadto wdrożyła obsługę klienta na poziomie testów przemysłowych, R+D oraz wsparcie innowacji.

Nowe Centrum Technologiczne Comexi zaprezentuje najbardziej zaawansowane narzędzia w zakresie digitalizacji procesów i przepływów pracy do druku i konwersji. Jednym z takich narzędzi jest Comexi Cloud, cyfrowa platforma usługowa, która pomaga klientom w poprawie wydajności ich fabryk poprzez analizę danych produkcyjnych w czasie rzeczywistym. W konsekwencji pozwala im to budować i rozwijać „inteligentniejsze” fabryki. Comexi Cloud, najbardziej wszechstronna platforma internetowa na rynku do wizualizacji, kompilacji, analizy i przechowywania danych, zmieniła sposób, w jaki drukarnie i firmy tworzące opakowania zarządzają wszystkimi rodzajami procesów.

Obiekty Girona i Miami CTec zatrudniają łącznie 18 pracowników, którzy nie tylko zarządzają wykonywaniem różnych usług oferowanych w centrum technologicznym, ale także rozwijają te nowe przestrzenie.

Źródło: Reprograf-Grafikus

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING