spot_imgspot_img

Flexográfico wybiera KODAK FLEXCEL NX Wide 5080 System

Flexográfico, nowoczesna przygotowalnia na hiszpańskim rynku fleksodruku, wdrożyła KODAK FLEXCEL NX Wide 5080 System od Miraclon, aby znaleźć punkt zaczepienia w sektorze opakowań premium. To nowe przejęcie jest potwierdzeniem ambicji, aby zostać liderem rynku, przyjmując innowacyjne metody pracy, inwestując w nową, bardziej nowoczesną i przyjazną dla środowiska technologię, a także zapewniając stałe szkolenia pracowników.

Flexográfico wytwarza wszystkie typy płyt fleksograficznych, od płynnej żywicy do warstwy laminowanej (maska LAMS). Zdaniem dyrektora Juliána Martíneza i dyrektora technicznego Emilio Zamorano, partnerów założycieli firmy, zainstalowany niedawno FLEXCEL NX Wide 5080 System „zapewni nam miejsce wśród czołowych firm na szczeblu krajowym, jeśli chodzi o możliwości produkcyjne, a także zastosowanie nowoczesnych technologii wytwarzania płyt fleksograficznych”. 

Martínez tłumaczy, że FLEXCEL NX Wide 5080 System umożliwi firmie zdobywanie nowych rynków i kontraktów, które wymagają wysokiej jakości i maksymalnej wielkości płyt rzędu 1270 x 2032 mm.

„Dzięki nowemu formatowi będziemy w stanie oferować doskonałe odwzorowanie obrazu, kontrast i wysokie gęstości wydruków, oszczędzając przy tym na płytach, odpadach i czasie produkcji. Mając na uwadze wszystkie wymienione powody jesteśmy przekonani, że bez tego sprzętu rywalizacja z najlepszymi drukarniami byłaby bardzo trudna”. 

Nowi klienci

W poszukiwaniu najlepszej dostępnej technologii płyt, firma Flexográfico wybrała Miraclon.

„Już jesteśmy całkowicie zadowoleni z podjętej decyzji, aby zainwestować w FLEXCEL NX Wide 5080 System, ponieważ natychmiast otworzyła ona wiele drzwi, umożliwiając nam pozyskanie nowych klientów. Jesteśmy przekonani, że wkrótce stanie się naszą najbardziej wydajną linią produkcji płyt i przewidujemy, że do końca 2021 roku będziemy na niej realizować 35% naszej produkcji” — dodaje Martínez. 

Dla Martíneza „technologia KODAK SQUARESPOT Imaging Technology, która stanowi integralną część wszystkich systemów FLEXCEL NX Systems, oferuje doskonały mikropunkt, który gwarantuje najlepszą jakość”. To możliwe, ponieważ CTP tworzy maskę na potrzeby produkcji płyt, naświetlając warstwę TIL (Thermal Imaging Layer) KODAK FLEXCEL NX z imponującą szybkością i oferuje prosty w obsłudze półautomatyczny załadunek i wyładunek.

Przed naświetlaniem UV i tradycyjnym przetwarzaniem, naświetlana warstwa jest laminowana na płycie — to kluczowy proces, który eliminuje obecność tlenu i zapewnia powstanie punktów o spłaszczonym wierzchołku, które są wierną reprodukcją 1:1 oryginalnego pliku cyfrowego. Skutkuje to wyjątkową wydajnością, jakością i spójnością.

Ale to nie wszystko, ponieważ Julián Martínez podkreśla, że „dzięki DIGICAP NX Patterning Technology osiągamy doskonały zakres gęstości obejmujący cały gamut kolorów. Trudno wymagać więcej. Dzięki tej instalacji z powodzeniem rozkręcamy działalność zgodnie z naszą filozofią: wykorzystywać najnowsze, przełomowe technologie w odpowiedzi na oczekiwania klientów i oferować im najlepsze możliwe usługi”. 

Flexográfico

Flexográfico to firma specjalizująca się w produkcji zaawansowanych technicznie klisz i płyt fleksograficznych dla drukarni z branży opakowań. Posiada zakład produkcyjny o powierzchni 3800 m2 w Paternie (Walencja), który realizuje ponad 30 000 zamówień na opakowania dla sektorów opakowań giętkich, etykiet, tektury falistej i offsetowego rocznie. Dzięki dużym mocom produkcyjnym i zespołowi profesjonalistów, firma wyrobiła sobie pozycję jednej z największych firm w sektorze na hiszpańskim rynku.

W firmie pracuje zespół 55 fachowców, z których 25 to wszechstronni projektanci o ponad 40-letnim doświadczeniu w branży graficznej. To solidne doświadczenie w sektorze opakowań, a także specjalizacja w zarządzaniu barwą, pozwalają oferować klientom najlepsze możliwe usługi w oparciu o reputację co do jakości i zaangażowania. Dlatego nie dziwi fakt, że do klientów firmy należą duże grupy producentów opakowań giętkich i tektury falistej, takie jak Saica, Grupo Hinojosa, International Paper, La Plana, DS Smith, Cartonajes Bernabeu, Grupo Petit czy Smurfit Kappa, a także takie marki jak Nestlé, Danone, Gallina Blanca i El Pozo.

Źródło: Miraclon

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING