spot_imgspot_img

Canon prezentuje nowe plotery Colorado 1630 i Arizona 135 GT oraz UVgel Wallpaper Factory

Podczas międzynarodowych targów druku FESPA Global Print Expo 2021, które odbędą się w dniach od 12 do 15 października w Amsterdamie, Canon po raz pierwszy zaprezentuje plotery Colorado 1630 i Arizona 135 GT oraz kompletny zestaw do produkcji tapet w technologii UVgel Wallpaper Factory. To kolejne modele ze znanych serii drukarek wielkoformatowych, wzbogacone o nowe funkcjonalności. Goście targów będą mogli zapoznać się z szerokim wachlarzem zastosowań nowych maszyn podczas prezentacji pod hasłem „A Taste of Colour”.

Nowy ploter Colorado 1630 umożliwia dostęp do wszystkich atutów sprawdzonej technologii UVgel w przystępnej cenie. Modułowa architektura Colorado 1630 ułatwia użytkownikom konfigurację maszyny zgodnie z ich potrzebami biznesowymi. W zależności od zapotrzebowania, istnieje możliwość dodania jeszcze jednej rolki do plotera lub implementacji dodatkowych funkcji, takich jak FLXfinish – technologii utwardzania LED, która umożliwia wykończenie każdego wydruku z połyskiem lub matowo.

Innym istotnym urządzeniem, zaprezentowanym podczas targów przez Canon będzie ploter płaski Arizona 135 GT. Urządzenie oferuje szereg nowych możliwości, bazując na zaletach wielokrotnie nagradzanych ploterów Canon linii Arizona. Arizona 135 GT, jako jedyny ploter w tym segmencie, oferuje możliwość rozbudowy o moduł druku na giętkich materiałach Roll Media Option (RMO). Moduł ten, w połączeniu z oprogramowaniem Arizona Xpert, pozwala na produkcję wydruków na szerokiej gamie sztywnych i elastycznych materiałów.

Co jeszcze zobaczymy w Amsterdamie?

Na targach zaprezentowane zostanie także środowisko produkcyjne UVgel Wallpaper Factory (fabryka tapet w technologii UVgel), złożony z plotera Colorado 1650 oraz ładowarki rolek Jumbo Roll Loader JRL 170 od Fotoba, a uzupełniony przez plotery tnące Cutter XLD 170WP i Rewinder REW 162. Stworzony w ten sposób zestaw posłuży do zaprezentowania kompletnego rozwiązania do produkcji tapet i innych drukowanych elementów wystroju wnętrz.

Fespa 2019

Linię produkcyjną tapet Colorado Wallpaper Factory zaprojektowano z myślą o maksymalnej wydajności, wysokiej jakości druku i całkowitej automatyzacji. Produkcja tapet to ważna część rynku dla Canon – stanowią jeden z najszybciej rozwijających się sektorów branży druku. Firma dołączyła do organizacji Global Wallcoverings Association (IGI), która cieszy się uznaniem branży oraz stanowi cenne źródło wiedzy.

W ramach prezentacji UVgel Universal Factory (uniwersalnej fabryki druku w technologii UVGel), gdzie połączone zostaną Colorado 1650 z urządzeniami Fotoba Jumbo Roll Rewinder oraz Jumbo Roll Loader, klienci będą mieli okazję zobaczyć realizację długotrwałych zadań bez potrzeby zaangażowania operatora, w tym druk w sposób ciągły: przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku. Technologia tego typu znacznie przyspiesza produkcję i redukuje czas od złożenia zamówienia do jego realizacji. Produkcja może być monitorowana zdalnie z poziomu smartfona dzięki aplikacji Remote Control App.

Podczas prezentacji plotera z uznanej serii Arizona 2380 XTF eksperci Canon pokażą, jak dostawcy usług druku mogą zwiększyć swoją wydajność operacyjną. Technologia Arizona FLOW pozwala użytkownikom zwiększać produktywność o ponad 20 proc. dzięki minimalizacji konieczności maskowania i taśmowania oraz możliwości pracy z różnorodnymi materiałami, takimi jak karton, drewno czy szkło.

Płaskie plotery umożliwiają również druk z efektem tekstury przy wykorzystaniu oprogramowania Touchstone, które pozwala na produkcję wydruków najwyższej jakości – w tym elementów wystroju wnętrz, druków z pismem punktowym Braille’a, reprodukcji dzieł sztuki czy materiałów przeznaczonych do prezentacji w witrynach sklepowych.

Z istotnych nowości warto jeszcze podkreślić, że uznany model serwisowania ploterów Colorado ProCare jest teraz dostępny również dla linii ploterów płaskich Arizona. To unikalne i ujednolicone podejście do serwisowania, korzystne dla klientów końcowych i partnerów sprzedażowych Canon, które maksymalizuje czas działania urządzeń, zapewnia pełną przejrzystość kosztów, a w badaniach satysfakcji klientów osiąga wynik na poziomie 95 proc.

Większy zakres zastosowań ploterów serii Arizona z nowym zestawem atramentów

Podczas targów FESPA 2021 Canon po raz pierwszy zaprezentuje możliwości nowego zestawu atramentów UV LED (wykorzystanych w ploterze Arizona 135 GT). Zestaw IJC358 cechuje się udoskonalonymi właściwościami adhezyjnymi. To czyni je doskonałym wyborem do zastosowań przemysłowych na wymagających materiałach, takich jak plastik. Lepsza giętkość atramentu IJC358 oznacza również, że przylega on lepiej do podłoża podczas procesu wykańczania oraz montażu wydruku do powierzchni ściany czy szkła.

Nowy atrament, dostępny w objętościach 800 mililitrów oraz dwóch lub trzech litrów, obejmuje zestaw kolorów CMYK, jasny cyjan, jasną magentę oraz biel. Podczas gdy znane już na rynku atramenty IJC357 nadają wydrukom efekt połysku, atramenty IJC358 dają matowe rezultaty i mogą być wykorzystywane dla zastosowań przemysłowych. Nowe atramenty IJC358, tak samo jak seria IJC357, posiadają certyfikat GREENGUARD Gold, co gwarantuje dbałość producenta o środowisko naturalne.

Urządzenia prezentowane na stanowisku Canon wspierane będą przez oprogramowanie ONYX 21 RIP i OneVision do automatyzacji procesu produkcyjnego. Tym samym zestaw ploterów Colorado i Arizona, oprogramowania OneVision oraz wycinarki cyfrowej Zünd S3 zaprezentują razem kompletną linię produkcyjną do wielu zastosowań druku.

Zgodnie z motywem przewodnim konferencji FESPA 2021 „Bringing Colour Back” oraz z hasłem Canon „A Taste of Colour”, goście Canon będą mieli okazję do wielu inspiracji w zakresie wielkoformatowych grafik – plakatów, banerów, nadruków podłogowych, dwustronnych grafik wykorzystujących oświetlenie backlight, tapet, kartonów, oklein pojazdów oraz folii do nadruków na tekstylia.

Wouter Derichs, Sales & Marketing Director, Large Format Graphics EMEA w Canon Production Printing, komentuje: „Dostrzegając, że wielu dostawców usług druku poszukuje okazji, aby wkraczać na nowe segmenty rynku, cieszymy się, że możemy zademonstrować możliwości ploterów Colorado 1630 i Arizona 135 GT podczas targów FESPA 2021. Wprowadzone do oferty urządzenia powstały na podstawie sugestii klientów i partnerów, a teraz pozwolą użytkownikom wiele zyskać dzięki inwestycji w wysoce zautomatyzowaną technologię w przystępnej cenie. Ponadto nie możemy się doczekać, aby pokazać gościom stoiska nadzwyczajną różnorodność wydruków, którą mogą osiągnąć dzięki nowym atramentom IJC358”. 

Wouter podsumowuje: „Cieszymy się, że możemy powrócić na FESPA 2021 po dwóch latach przerwy w organizacji wydarzenia w formule stacjonarnej i że mamy szansę zaprezentować na żywo nowe technologie produkcji kolorowych wydruków. W czasie wydarzenia skupimy się na pokazaniu klientom zakresu rozwiązań Canon, które mogą wykorzystać w swojej działalności biznesowej i które sprostają ich wymaganiom nakładowym. Ostatnie 18 miesięcy były bardzo wymagającym okresem dla wielu z nas. W Canon pomagamy naszym klientom i partnerom skupiać się na odbudowie biznesu i budowaniu lepszej oferty dla ich klientów, co przekłada się na stabilny wzrost przedsiębiorstw”.

Źródło: Canon

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING