spot_imgspot_img

Avery Dennison wprowadza bezpośrednie etykiety z papieru termicznego wykonane z PCR

Firma Avery Dennison wprowadziła rDT, rozwiązanie, które według firmy jest pierwszą dostępną w handlu bezpośrednią etykietą z papieru termicznego zawierającą przetworzone odpady pokonsumenckie.

Papier termiczny do druku bezpośredniego (DT) stał się popularnym materiałem ze względu na łatwość użycia, dużą szybkość drukowania, wysoką rozdzielczość obrazu i szeroką gamę kompatybilnych drukarek.

Wersja tego produktu firmy Avery Dennison, rDT, jest papierem niepowlekanym do bezpośredniego pakowania termicznego, niezawierającym BPA, posiadającym certyfikat FSC, zawierającym wtórne odpady pokonsumenckie. Firma twierdzi, że wydajność jej rozwiązania jest porównywalna ze standardowym papierem DT, w tym wygląd, konwersja, możliwość drukowania i czytelność kodów kreskowych.

„Zauważyliśmy gwałtowny wzrost popytu na zrównoważone, bezpośrednie rozwiązania termiczne, szczególnie w obszarze logistyki i handlu elektronicznego” – mówi Vincenzo Palumbo, menedżer produktu ds. Bezpośredniego papieru termicznego w Avery Dennison.

„Fakt, że tak szeroko stosowany materiał nie miał dostępnej opcji recyklingu, pokazał dużą lukę na rynku i cieszymy się, że możemy wprowadzić rDT, aby zaspokoić wyraźny popyt na zrównoważone etykiety, a także popchnąć branżę etykiet do bardziej regeneracyjnych praktyk . ”

„Firma Avery Dennison nieustannie bada i opracowuje sposoby zwiększania zrównoważonego rozwoju naszych produktów, a rDT to najnowsza innowacja w naszym portfolio papierów pochodzących z recyklingu” – kontynuuje Vincenzo.

„Zapotrzebowanie na zrównoważone materiały będzie rosło tylko stąd, a my planujemy dalsze poszerzanie portfolio, jednocześnie pracując nad maksymalizacją procentowego udziału surowców wtórnych w naszych dostępnych materiałach”.

Źródło: Avery Dennison

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img

Opakowania i etykiety

spot_img

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING

Drukarnia Interak