spot_imgspot_img

ART OF COLOR Spotkanie liderów. Kolejna edycja

2 września 2021 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się wyjątkowe ART OF COLOR Spotkanie liderów, orgaznizowane przez Grupę MTP. Współorganizatorem wydarzenia jest Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga. Swój udział w roli prelegenta potwierdził Jerzy Czubak Prezes światowego koncernu Amcor.

ART OF COLOR to projekt, który od początku podejmuje temat nowego wymiaru poligrafii
i jej wykorzystania w różnych gałęziach przemysłu. Uczestnikami spotkania będą liderzy rynku poligraficznego – właściciele największych drukarń w Polsce, konwerterzy, prezesi stowarzyszeń i izb branżowych, dostawcy materiałów eksploatacyjnych, maszyn i rozwiązań cyfrowych, jak również prezesi ogólnopolskich wydawnictw i portali dedykowanych szeroko pojętej poligrafii.

W zwrotnym momencie gospodarki światowej, dotkliwie doświadczonej pandemią COVID 19, międzynarodowi eksperci zaprezentują trendy i rozwiązania, które muszą odpowiedzieć na radykalnie zmieniające się oczekiwania konsumentów ustawodawców i klientów instytucjonalnych.

Goście tegorocznego ART OF COLOR Spotkanie liderów dowiedzą się w jaki sposób będzie dystrybułowany ogromny pakiet pomocowy wynegocjowany dla Polski z budżetu Unii Europejskiej, jakich inicjatyw legislacyjnych należy się spodziewać w ramach procesu wdrażania zasad Gospodarki Cyrkularnej i Zrównoważonego Rozwoju oraz jakie kierunki rozwoju przedsiębiorstw w najlepszy sposób sprostają błyskawicznie zmieniającym się priorytetom otoczenia biznesowego. Art of Color będzie uroczystą inauguracją prac nad VIII wydaniem Raportu Rynek Poligraficzny i Opakowań z Nadrukiem w Polsce. I wreszcie co może okazać się najważniejsze, będzie to pierwsza okazja po bardzo długim okresie by wreszcie spotkać się i porozmawiać o wyzwaniach, jakie stoją przed branżą.

Spotkanie oscylować będzie wokół:

  • zasad dystrybucji środków publicznych w ramach Polskiego Ładu oraz europejskiego pakietu rewitalizującego gospodarkę po kryzysie wywołanym pandemią;
  • analizy gospodarczej pozycji Polski w postcovidowym świecie wraz z prognozą rozwoju;
  • projekcji zmian legislacyjnych na poziomie europejskim mających wpływ na branżę;
  • tematów poświęconych drukarniom i studiom wykorzystującym technologie druku offsetowego, cyfrowego i sitodruku (prezentacja zmian technologicznych nawiązujących do wymagań rynku; odpowiedź na pytanie postpress analogowy czy cyfrowy; omówienie technologii uszlachetniania i personalizacji druków; prezentacja pakietów materiałów eksploatacyjnych obojętnych dla środowiska; możliwości przebranżowienia-wskazanie atrakcyjnych kierunków inwestowania);
  • tematów poświęconych konwerterom bazującym na technologiach druku fleksograficznego, wklęsłodruku oraz druku cyfrowego (prezentacja wiodących producentów maszyn drukujących; prezentacja wiodącego producenta form drukarskich; prezentacja pakietów materiałów ekologicznie obojętnych; warunki dostosowania produktów do oczekiwań odbiorców przez pryzmat zaleceń wynikających z zasad funkcjonowania gospodarki cyrkularnej).

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia: www.artofcolor.pl

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING