spot_imgspot_img

Arctic Paper i Rottneros zadecydowały o inwestycji 15 milionów euro w budowę fabryki tacek

Arctic Paper i Rottneros zadecydowały o inwestycji 15 milionów euro w budowę fabryki tacek z formowanego włókna celulozowego na terenie zakładów Arctic Paper w Kostrzynie. Fabryka będzie działała jako odrębny podmiot prawny w formule joint venture 50/50, zgodnie z listem intencyjnym podpisanym 22 października 2021 roku.

Obserwujemy gwałtowny wzrost popytu na tacki z formowanego włókna celulozowego i z przyjemnością ogłaszamy, że jesteśmy teraz gotowi do realizacji naszego planu uruchomienia pierwszej na skalę przemysłową produkcji wysokobarierowych opakowań z celulozy. W ramach współpracy łączymy korzystną lokalizację i istniejącą infrastrukturę Arctic Paper z technologicznym know-how Rottneros, co przyniesie korzyści obu firmom”, powiedzieli CEO Arctic Paper i Rottneros, Michał Jarczyński i Lennart Eberleh we wspólnym komunikacie. 

W nowej fabryce będą produkowane opakowania wysokobarierowe, np. służące do pakowania w atmosferze modyfikowanej, zapewniającej wydłużony okres przydatności do spożycia, a także opakowania o mniejszych wymaganiach funkcjonalnych, wszystkie w oparciu o włókno celulozowe wytwarzane przez Rottneros. Produkty tego typu są odporne na wysoką temperaturę i doskonale nadają się do dań gotowych – zarówno mrożonych, jak i schłodzonych – których rynek dynamicznie rośnie. Uruchomienie nowej fabryki planowane jest na koniec 2023 roku.

Arctic Paper – Prezes Zarządu – Michał Jarczyński

Oczekiwana wartość inwestycji to 15 milionów euro. Fabryka będzie produkować około 80 milionów tacek rocznie, przy szacowanych rocznych przychodach na poziomie 9-11 milionów euro i marży EBIT na poziomie ponad 20 procent po osiągnięciu pełnych zdolności operacyjnych. Wspólne przedsięwzięcie będzie polską spółką i będzie finansowane z kredytów bankowych oraz środków własnych udziałowców.

Źródło: Arctic Paper

Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 360 PLN/rok (brutto)
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING