spot_imgspot_img

Kodak instaluje największy na świecie system CTP w firmie WKS Group

Firma Kodak zakończyła instalację pierwszego systemu KODAK MAGNUS Q4800 Platesetter w firmie WKS Group w Essen w Niemczech. Wyposażony w system ładowania palet XPL z czterema stacjami paletowymi dla czterech różnych formatów płyt, całkowita konfiguracja MAGNUS Q4800 ma prawie 19 metrów długości i 3,5 metra szerokości. To czyni go największym systemem CTP, jaki kiedykolwiek został zainstalowany gdziekolwiek na świecie.

Grupa WKS należy do ścisłej czołówki dostawców usług drukarskich i medialnych w krajach niemieckojęzycznych w Europie. Grupa składa się z dziewięciu firm w sześciu lokalizacjach na terenie Niemiec. Zaawansowane urządzenia produkcyjne umożliwiają realizację projektów drukarskich, począwszy od pojedynczych nakładów po ogromne ilości w segmencie wysokonakładowym.

Grupa WKS oferuje druk offsetowy zwojowy i arkuszowy, jak również druk cyfrowy i uszlachetnianie. Portfolio usług WKS Group uzupełnia Fulfillment i ekspertyza cross-mediowa. W pełni automatyczna naświetlarka MAGNUS Q4800 Platesetter została uruchomiona zgodnie z planem w zakładzie offsetu rolowego WKS Group w grudniu 2021 roku. Zanim jednak do tego doszło, zespół firmy Kodak musiał pokonać wyzwania logistyczne onieśmielające, jak na projekt CTP. Piętnaście dużych skrzyń transportowych musiało zostać przewiezionych ciężarówkami z centrum rozwoju i produkcji CTP firmy Kodak w Vancouver w Kanadzie do Chicago.

Następnie podróż odbywała się drogą lotniczą do Frankfurtu w Niemczech, gdzie na czterech naczepach zostały one przetransportowane do zakładu WKS Group w Essen. Po przybyciu na miejsce skrzynie musiały zostać podniesione dźwigiem na czwarte piętro – na wysokość 16 metrów – w celu montażu.

Naświetlarka MAGNUS Q4800 oferuje wysoką prędkość i produktywność przy produkcji płyt w bardzo dużym formacie (XLF). Obsługuje płyty o szerokości do 2,86 m i wykorzystuje technologię obrazowania KODAK SQUARESPOT, zapewniającą niezrównaną stabilność, dokładność i niezawodność dla maksymalnej wydajności i doskonałej jakości druku.

Konfiguracja MAGNUS Q4800 zainstalowana w WKS Group zapewnia w pełni automatyczny załadunek płyt XLF z czterech palet z maksymalnie 4800 płytami online, co umożliwia wykonanie ponad 10 000 m2 płyt przed ponownym załadunkiem.

Frank Döding

“Inwestycja w tak dużą konfigurację urządzeń CTP ma sens, ponieważ doskonale spełnia ona obecne i przyszłe wymagania naszego zakładu produkcji wysokonakładowej w Essen w zakresie rozmiarów płyt, przepustowości i w pełni zautomatyzowanej pracy” – powiedział Frank Döding, Business & Operations Manager zakładu WKS Group w Essen.

“Naświetlarka MAGNUS Q4800 daje możliwości obrazowania płyt dla naszych zwojowych maszyn offsetowych na nowym fundamencie technologicznym.

Umożliwiła nam przejście z naświetlania UV na termiczne naświetlanie płyt i daje nam znacznie większą wydajność produkcji płyt, której potrzebujemy. Cieszymy się, że firmie Kodak udało się zainstalować nasze nowe rozwiązanie CTP dokładnie w terminie, zwłaszcza w czasie utrzymującej się trudnej sytuacji związanej z pandemią wirusa Covid-19″ – podsumowuje Frank Döding.

“Jesteśmy niezwykle zadowoleni z pomyślnego zakończenia tej pionierskiej instalacji. Naświetlarka MAGNUS Q4800 otworzy nowe mozliwości dla Grupy WKS w zakresie jakości obrazowania płyt XLF, automatyzacji i produktywności” – skomentował Giuliano Bianchet, VP Sales EAMER, Kodak. “Nowy Platesetter MAGNUS Q4800 jest kolejnym dowodem na to, że Kodak intensywnie inwestuje w postęp technologii prepress i druku, wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów w zakresie zwiększania produktywności, efektywności kosztowej i rozwoju w miarę ewolucji branży”.

Źródło: Kodak

Prenumeruj nasz Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING