spot_imgspot_img

XSYS i webinarium SOMA

XSYS wziął udział w webinarium organizowanym przez producenta maszyn drukarskich SOMA, które odbyło się 2 listopada 2021 roku. Webinarium zatytułowane “Drukuj wydajnie i ekologicznie” pokazało przetwórcom, jak mogą zwiększyć produktywność i zrównoważony rozwój poprzez wdrożenie metodologii EGPTM do swojego cyklu pracy. Oprócz prezentacji technicznych, uczestnicy mogli również obejrzeć drukowanie na żywo i dowiedzieć się o modyfikacjach maszyn drukujących niezbędnych do udanego drukowania EGPTM.

Kierownik produktu XSYS Simon Top przedstawił kluczową prezentację kompletnego rozwiązania EGPTM i omówił propozycję XSYS, która koncentruje się na jakości druku, zrównoważonym rozwoju i kosztach. Próbka druku wyprodukowana przez XSYS we współpracy z SOMA, specjalistą od prepressu Marvaco i Flint Group Packaging Inks zademonstrowała wysoką jakość druku i lepszą wydajność ekologiczną, którą można osiągnąć dzięki EGPTM.

“Wyjątkowe rezultaty druku i oczywista oszczędność kosztów wyraźnie potwierdzają trwałość technologii EGPTM i dowodzą mocy i wszechstronności naszych płyt nyloflex, obrazowania ThermoFlexX z mikroprzesiewem Woodpecker, naświetlania Catena-E i technologii obróbki termicznej nyloflex Xpress. W XSYS zapewniamy wszystko z jednej ręki. Oprócz produktów dysponujemy doskonałym serwisem technicznym z doświadczeniem w zakresie prepressu i drukowania, a także szybkim zdalnym wsparciem serwisowym i wsparciem na miejscu. Nadchodzące webinarium pokazało, jak w pełni wykorzystać to kompletne rozwiązanie” – powiedział Stephan Reis, Global Marketing Director w XSYS.®.

EGPTM, opracowany przez Marvaco, jest innowacyjnym rozwiązaniem dla druku fleksograficznego, które opiera się na stałym zestawie farb – zazwyczaj CMYK z kolorem pomarańczowym, zielonym i/lub fioletowym oraz opcjonalnie białym – do produkcji kolorów spotowych i drukowania wysokiej jakości fleksograficznie w sposób bardziej wydajny, przyjazny dla klimatu i ekonomiczny. Dzięki wyeliminowaniu z procesu produkcyjnego wstępnie zmieszanych kolorów spotowych i umożliwieniu pozostawienia farby w stacjach drukujących pomiędzy kolejnymi zadaniami, można osiągnąć znaczne oszczędności. Metoda ta wymaga jedynie wymiany form drukowych podczas zmiany zlecenia, co skutkuje mniejszą ilością odpadów farby i podłoża oraz wydłużeniem czasu pracy prasy.

Pierwotnie zaprojektowana z 25 kolorami spotowymi, prezentowana próbka druku została przekonwertowana na sześciokolorowy EGPTM, CMYKO plus biały. SOMA będzie drukować na maszynie fleksograficznej OPTIMA2 CI przy użyciu płyt nyloflex XAH Digital z sitami Woodpecker Sharp i Woodpecker Nevis, które zostały przetworzone w systemie obróbki termicznej nyloflex Xpress firmy XSYS. Zapewniając stałą jakość i stabilność podczas drukowania, system nyloflex Xpress redukuje szkodliwe lotne związki organiczne i przetwarza płyty w czasie krótszym niż jedna godzina. Ten termiczny system obróbki płyt udowodnił, że pozwala na zmniejszenie rachunków za energię nawet o 94% w porównaniu z płytami solwentowymi.

Atramenty z certyfikatem EGPTM będą dostarczane przez Flint Group Packaging Inks. aprojektowany z myślą o środowisku i opracowany w celu promowania gospodarki obiegowej w opakowaniach elastycznych, ZenCode dostarcza wysokiej jakości produkty, które umożliwiają przetwórcom spełnienie rygorystycznych przepisów dotyczących opakowań.

“W XSYS kontynuujemy ścisłą współpracę z innymi wiodącymi partnerami branżowymi w celu opracowania rozwiązań, które umożliwiają drukarniom zrównoważenie zobowiązań w zakresie ochrony środowiska z ich dążeniem do rozwoju działalności i zwiększenia wydajności”, powiedział Reis. “EGPTM jest również fantastycznym rozwiązaniem dla właścicieli marek, którzy chcą poprawić zrównoważony rozwój i sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu konsumentów na bardziej ekologiczne produkty”.

Źródło: XSYS

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING