spot_imgspot_img

Healeys Printers informuje o przejściu na płyty bezprocesowe w ramach programu PLATESENSE firmy Fujifilm

Firma Healeys Printers z Ipswich w Wielkiej Brytanii dostarcza wysokiej jakości drukowane materiały informacyjne firmom i osobom indywidualnym. Specjalizując się w sztukach pięknych, edukacji i nieruchomościach, Healeys wykorzystuje szereg rozwiązań do druku litograficznego, cyfrowego i wielkoformatowego.

W listopadzie 2020 roku firma Healeys zainwestowała w program Fujifilm PLATESENSE, który obejmował wynajem wysokiej jakości naświetlarki Luxel T-6500 i użycie płyt bezprocesowych Fujifilm Superia. Po 10 miesiącach firma jest zachwycona wynikami.

Zrównoważony rozwój jest kluczowym elementem celów biznesowych firmy Healeys. Zostając jedną z pierwszych firm w programie Carbon Balanced Publication Printers w Wielkiej Brytanii w 2013 roku, firma zobowiązała się do zrównoważenia całej produkcji i transportu, a także do stosowania papieru zbilansowanego pod względem emisji CO2 – pochodzącego w całości ze zrównoważonych źródeł. Firma współpracuje także z organizacją World Land Trust, która zajmuje się kupowaniem i zarządzaniem zagrożonymi lasami i obszarami ważnymi dla bioróżnorodności na całym świecie.

„Ponieważ zrównoważony rozwój jest kluczowym elementem naszej działalności, poszukiwaliśmy płyt bezprocesowych, które stanowiłyby realną alternatywę dla wówczas używanych. Po uważnej analizie rynku uznaliśmy, że najlepszą ofertę ma Fujifilm”. Philip Dodd, dyrektor zarządzający, Healeys Printers, wyjaśnia. „Ponieważ w 2017 roku kupiliśmy maszynę Acuity LED 1600, mieliśmy już pewne doświadczenia we współpracy z firmą Fujifilm. Jej filozofia i wartości zgrabnie pasują do naszych”.

„Przeprowadziliśmy kilka prób z Fujifilm i byliśmy pod absolutnym wrażeniem niezawodności, wydajności i ekologicznych referencji płyt. Wydruki były dostarczane szybko i miały znakomitą jakość”. Pan Dodd kontynuuje. „To, w połączeniu z problemami, jakie mieliśmy z posiadanym urządzeniem CTP, ułatwiło decyzję o inwestycji w płyty bezprocesowe Fujifilm Superia”.

Firma Healeys postanowiła także wziąć udział w programie Fujifilm PLATESENSE, który zapewnia zestaw rozwiązań do prepressu przystosowanych do indywidualnych potrzeb działalności. Oprócz dostawy płyt i ich odbioru po użyciu w celu recyklingu, umowa obejmuje wynajem sprzętu i wymagane materiały eksploatacyjne.

Pan Dodd wyjaśnia — „możliwość finansowania systemu poprzez ciągłe zakupy płyt była dla nas idealnym rozwiązaniem i okazała się niezwykle opłacalna. Dzięki temu produkcja płyt stała się nie tylko tańsza, ale jeszcze bardziej wydajna”.

„Wynajem naświetlarki Luxel T-6500 także był częścią umowy PLATESENSE” — kontynuuje pan Dodd. „Poza oferowaną trwałością i niezawodnością, ograniczona potrzeba interwencji operatora zwiększa ogólną wydajność, zmniejszając ślad węglowy. Nasza umowa obejmuje też dostawę drugiego (rezerwowego) systemu CTP. W ten sposób zarówno nasi klienci, jak i my będziemy mieć pewność, że awarie nie spowodują zmian w harmonogramie. Pozwoli to też zwiększyć przepustowość w szczytowych okresach”.

Pan Dodd wyjaśnia, jak inwestycje pomagają firmie Healeys wyprzedzać rynkowe trendy.

„Zawsze śledzimy wydarzenia na rynku i nieustannie oceniamy nasze procesy i maszyny drukarskie. Większość klientów oczekuje szybkiej realizacji i wysokiej jakości po konkurencyjnych stawkach. Dzięki naszej rzetelności w tym zakresie jesteśmy w stanie ich zatrzymać. Te inwestycje były dla nas oczywistym kolejnym krokiem mającym to umożliwić i jesteśmy przekonani, że partnerstwo z Fujifilm pozwoli nam przewyższyć ten standard i powiększać bazę klientów”.

„Obsługa i wsparcie zapewnione w całym procesie sprzedaży i montażu, a także później, były znakomite“ — podsumowuje pan Dodd. „Zawsze uważaliśmy, że fachowy zespół wsparcia Fujifilm, wyposażony w gruntowną wiedzę techniczną, stanowi podstawę bardzo solidnego partnerstwa”.

Andy Kent, kierownik oddziału, Fujifilm Graphic Systems UK:

„Współpracujemy z firmą Healeys od kilku lat. To fantastyczne uczucie, kiedy można pomóc w rozwoju działalności stosując rozwiązania, które bezpośrednio pasują do jej celów biznesowych. Cieszymy się widząc, jak najnowsze inwestycje firmy jeszcze bardziej ją wzmocniły przez ostatni rok”.

Źródło: Fujifilm

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING