Sibress, producent systemów pomiarowych i analitycznych do zapewnienia jakości w druku fleksograficznym i druku opakowań z Starnberg koło Monachium, przejął dystrybucję mikroskopu pomiarowego Veritas firmy MicroDynamics z USA, włączając go do gamy własnych opracowanych produktów. Odpowiednia umowa dystrybucyjna została zawarta dla całego obszaru europejskiego, a także krajów sąsiadujących. Od 2011 roku firma Sibress sprzedaje wiodący na świecie interferometr światła białego MD3Dqc.
Technologiczna wyjątkowość całkowicie od nowa opracowanego systemu polega na jego różnorodności zastosowań i precyzji. Interferometria światła białego jest wykorzystywana do określania wyników pomiarów. To metoda wykorzystująca interferencję światła szerokopasmowego jako punkt odniesienia dla skanowania obiektu. Trwałość i mechaniczna precyzja systemu mikroskopu optycznego umożliwiają uzyskanie rozdzielczości do 0,25 µm
Optyka mikroskopów Nikon 10x i 20x, która została całkowicie przeprojektowana na potrzeby systemu, obejmuje zakres dokładności linowej od 25 do 800 L/cm (60-2000 LPI). Szczególnie dużo uwagi poświęcono przyjaznemu dla użytkownika interfejsowi. Intuicyjna obsługa oprogramowania pozwala użytkownikowi analizować powierzchnię wałka rastrowego bez specjalistycznej wiedzy.
W pełni automatyczny proces analizy w zaledwie dwóch krokach | Po ustawieniu mikroskopu Veritas, typowy czas od rozpoczęcia skanowania do analizy wszystkich pozyskanych danych, w tym obrazu 3D, wynosi mniej niż 10 sekund. Jednorazowe ustawienie ostrości powierzchni umożliwia automatyczne określenie ostrości podczas dalszych pomiarów. W analizie uwzględniono wszystkie istotne dane, jak np.: głębokość komórki, objętość, kąt, tekstura/chropowatość powierzchni, grubość ścianki, kąt otwarcia i wiele innych.
Równie proste jest rejestrowanie wyników pomiarów. Po przeprowadzeniu analizy zmierzone wartości, jak również obraz 3D pomiaru są dostępne w protokole na potrzeby ich archiwizacji lub wydrukowania. Dzięki temu można przeprowadzać pojedyncze pomiary lub porównywać dwa pomiary za pomocą zintegrowanej analizy odchyleń. Ponadto protokoły mogą być zapisywane w bazie danych, co umożliwia porównywanie wyników pomiarów z różnych okresów. Pozwala to szybko określić, czy wałki rastrowe nadają się do dalszej eksploatacji.
Kalibracja fabryczna | System pomiarowy jest dostarczany w stanie skalibrowanym. Opcjonalnie dostępny jest certyfikowany wałek kalibracyjny firmy MicroDynamics. Można go następnie wykorzystać jako punkt odniesienia, aby przeprowadzić kontrolę systemu. System pracuje z systemem Windows 10 Professional. USB 3 zapewnia szybki transfer danych. Dostawa obejmuje mikroskop pomiarowy ze standardową optyką 20x (120-2000 LPI), kable i komputer z preinstalowanym oprogramowaniem Veritas.
Źródło: Sibress