spot_imgspot_img

Ultrakrótkie nakłady zwiastują dużą zmianę na rynku etykietowym

Kaliska drukarnia MD Labels od niemal pięciu lat stawia na cyfrowy druk etykiet i dynamicznie się rozwija. Może świadczyć o tym fakt, że pierwsza instalacja maszyn osiągnęła pełną wydajność w ciągu dwóch lat i aktualnie pracuje na dwie zmiany, sześć dni w tygodniu.

Dziś park maszynowy drukarni to 9 urządzeń do druku i konfekcji etykiet na rolkach, w tym najnowszy nabytek od Konica Minolta – AccurioLabel 230 do cyfrowego drukowania etykiet, który znacznie zwiększa uniwersalność drukarni i umożliwia zagospodarowanie rozdrobnionego portfela zleceń na żądanie.

– Szukaliśmy urządzenia o wysokiej wydajności, które sprosta mniejszym nakładom. AccurioLabel 230 to maszyna kompaktowa, szybka w konfiguracji i w obsłudze, niewymagająca znajomości zaawansowanych technik drukarskich, generuje mniej odpadów, a jednocześnie charakteryzuje się bardzo wysoką jakością druku – komentuje zakup Marcin Jasiński, współwłaściciel drukarni MD Labels. 

Jednak proste uzupełnienie portfolio to niejedyne uzasadnienie wyboru AccurioLabel 230. To odpowiedź na coraz głębsze zmiany w gospodarce, które uwidaczniają się również w zamówieniach druków.

– Widać wyraźnie, jak małe lokalne firmy rosną w siłę a ostatni czas spowodował dużą migrację biznesów do online’u. Ten segment nie generuje milionowych nakładów, to raczej setki, rzadziej tysiące sztuk. Jednocześnie klienci są bardzo wymagający, jeśli chodzi o jakość, estetykę i krótki czas realizacji zleceń – mówi Jasiński, a nabyte urządzenie określa jako kompaktowe i łatwe w obsłudze.

Łatwość obsługi nie oznacza jednak, że aspekt obsługi serwisowej maszyny nie miał wpływu na wybór. Wręcz przeciwnie, to właśnie usługi serwisowe oferowane przez Konica Minolta zaważyły ostatecznie o współpracy. Dla Jarosława Szymczyka, Production Printing Account Manager’a w Konica Minolta, było to o tyle ciekawe wdrożenie, że to drukarnia cyfrowa, która otwarcie określała swoje cele biznesowe. To pozwoliło na bardzo dobry dobór rozwiązania.

– MD Labels to klient świadomy pod każdym względem. Współpracujemy niekoniecznie dyskutując o samym urządzeniu, ale rozmawiamy o możliwościach jego zastosowania, zwiększania portfolio produktów i o transformacji rynku druku – mówi Jarosław Szymczyk.

Właściciele MD Labels od początku działalności postawili na druk cyfrowy. – Staramy się go nieco odczarować i pokazywać, jak wiele ma zalet. Klienci są przyzwyczajeni do druku tradycyjnego i czasem trudno im uwierzyć, że cyfra może być równie dobrym rozwiązaniem. Coraz większa liczba zapytań o mniejsze nakłady, coraz więcej krótkich serii, coraz więcej klientów oczekujących kilku, kilkunastu wersji etykiety – to wszystko powoduje, że rynek jest na cyfrę coraz bardziej otwarty. A Konica Minolta bardzo nam w tej cyfrowej misji pomaga – mówi Marcin Jasiński.

Tymczasem MD Labels może się już pochwalić nowymi wzorcowymi etykietami, z wyjątkowym finishingiem, naturalnie w nawet najmniejszym możliwym nakładzie i w doskonałej jakości.

Źródło: Konica Minolta

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING