spot_imgspot_img

Strach padł na drukarnię. Klient zwrócił cały nakład. I co dalej?

Z jednej strony można powiedzieć, że jest to absolutnie normalna sprawa. Klient na końcu stwierdza, że to co odebrał, posiada wadę wykluczającą wykorzystanie np. opakowania w dalszych etapach produkcji czy sprzedaży. I co dalej? Co ma zrobić drukarnia, która zrealizowała zlecenie za dużą kwotę i nagle klient reklamuje całość z powodu błędu? Jak tego uniknąć? Czy na końcu można drukarnię uratować przed bankructwem? Dokładnie o tym rozmawiamy z Izabelą Talmont i Mirosławem Bohdanem z firmy Emipak.

Wszyscy mówią o tym, że przy tak skrajnie niekorzystnych warunkach w jakich przyszło nam pracować, każda strata klienta, choćby najmniejszego, czy realizacja zlecenia, w którym występują wady – może spowodować znacznie większe szkody niż przypuszczamy. W najlepszym przypadku, o ile drukarnia jest do tego przygotowania logistycznie, mentalnie i ekonomicznie, dane zlecenie można powtórzyć. Pozostają koszty, które niestety trzeba ponieść. Tylko tyle, że w takim działaniu znacznie lepiej zrobić profilaktykę, która znacznie mniej kosztuje.

Podcast NIEZBĘDNIK POLIGRAFA

Między innymi o tym rozmawiamy 6 stycznia o 15:00 z Izabelą Talmont i Mirosławem Bohdanem na zakończenie sezonu piątego NIEZBĘDNIKA POLIGRAFA.


Zapraszamy do naszego NIEZBĘDNIKA POLIGRAFA. A w nim wiele tematów dotyczących szeroko rozumianej poligrafii. Jednak bez nadęcia. Z dozą humoru i wiedzy. Nasi goście dzielą się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami, wiedzą i nieco innym pojmowaniem tego, co wiąże się nam wszystkim z pojęciem “poligrafia”.

Zatem technologia, innowacyjność, wzloty i upadki, projekty, które udało się zrealizować i takie, które jeszcze muszą poczekać. Jednym słowem … POLIGRAFIA.

Wszystkie podcasty zostały przez naszą redakcję podzielone na sezony, w których prezentujemy od 6 do 7 odcinków. Wiele z tych tematów nie straciło swojej aktualności. Warto słuchać. Podcasty redakcji ŚWIAT POLIGRAFII PROFESSIONAL powstają w Studio 3po3. Prowadzącym jest Mirosław Pawliński red. naczelny. Słuchaj na YouTube, Spotify, Apple Podcasts oraz Deezer.

Część z naszych gości prezentujemy poniżej. Jeżeli tylko chcesz zadać dodatkowe pytania naszym gościom, skorzystaj z formularza zamieszczonego poniżej. Na pewno z Twojego pytania skorzystamy.

Naszymi gośćmi byli dotychczas między innymi: Tadeusz Figurski (TadePack), Marcin Wójcik (LFP Industrial Solutions), Tomasz Kugaudo (Avargraf), Sławomir Iwanowski (SCODIX), Paweł Szpil (2Press), Jacek Kobyliński (Muller Martini), Łukasz Żarnecki (Heidelberg Polska), Jakub Szczepaniak (Avargraf), Jarek Krasnodębski (Konica Minolta), Piotr Lis (3M), Gabriela Swat (Duplo Polska), Zbigniew Bohdan (Emipak), Małgorzata Szczotka (CMC}, Szymon Symonowicz (Digiprint), Stefan Piotrowski (Agfa), Krzysztof Książek (Digiprint), Zbigniew Jemioło (Digiprint), Izabela Talmont (Emipak), Mirosław Bohdan (Emipak), Paweł Szarubka (Integrator Systemów Poligraficznych), Mateusz Woźniak (Konica Minolta), Alicja Bednarek (Canon), Marcin Zaporowski (HP), Łukasz Chruśliński (Mark Andy), Marcin Śpiewok (Silbo), Marta Paprocka (Silbo), Krzysztof Pindral (Heidelberg Polska) Karolina Kępska-Tlaga i Wiktoria Majewska (Vilpol), Andrzej Wasielak (Koenig & Bauer CEE), Marcin Śpiewok (Silbo), Marta Paprocka (Silbo)… i cała grupa tych, których usłyszeliście i usłyszycie już wkrótce…

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Premium

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING