Stora Enso poinformowała o przyjęciu nowych, ambitnych – jak zaznacza firma – celów środowiskowych. Do roku 2050 skandynawski koncern zamierza tak zmodyfikować swoje portfolio, by w 100% oferować produkty i rozwiązania „regenerowalne” tj. odzyskiwalne i odnawialne. Tym samym nadrzędnym celem proekologicznej polityki Stora Enso staje się dążenie do osiągnięcia w 2050 roku statusu przedsiębiorstwa w pełni neutralnego w określonych obszarach środowiskowych, jak też w kontekście założeń gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) i bioróżnorodności.
Jak podkreśla kierownictwo Stora Enso, bycie „regenerowalną” oznacza dostarczanie produktów i rozwiązań odnawialnych, a zarazem spełniających założenia GOZ, co ma wspierać globalne działania w zakresie redukcji zmian klimatycznych i odbudowy różnorodności biologicznej.
Annica Bresky – CEO koncernu mówi:
„Będąc przedsiębiorstwem bazującym na materiałach odnawialnych, wyznajemy zasadę wprowadzania na rynek rozwiązań wspierających naszych klientów w kontekście ich wyzwań środowiskowych. Chcąc zachować równowagę pomiędzy ograniczeniami cechującymi naszą planetę a zabezpieczeniem postępu społecznego i gospodarczego, świat potrzebuje uniezależnienia od paliw kopalnych i gospodarki liniowej. Hołdując temu podejściu, Stora Enso pragnie odgrywać czołową rolę w kreowaniu owego procesu transformacji, przebiegającego w kierunku modelu GOZ, bazującego na biosurowcach.
W naszych środowiskowych działaniach chcemy zachować pełną transparentność i stosować podejście zgodne z założeniami inicjatywy Science Based Targets. Naszym celem jest oferowanie „regenerowalnych” rozwiązań, które będą nie tylko niwelowały zmiany klimatu, ale też miały charakter rekonstrukcyjny względem środowiska naturalnego”.
Źródło: Stora Enso