spot_imgspot_img

Stora Enso ogłasza nowe, korporacyjne cele środowiskowe

Stora Enso poinformowała o przyjęciu nowych, ambitnych – jak zaznacza firma – celów środowiskowych. Do roku 2050 skandynawski koncern zamierza tak zmodyfikować swoje portfolio, by w 100% oferować produkty i rozwiązania „regenerowalne” tj. odzyskiwalne i odnawialne. Tym samym nadrzędnym celem proekologicznej polityki Stora Enso staje się dążenie do osiągnięcia w 2050 roku statusu przedsiębiorstwa w pełni neutralnego w określonych obszarach środowiskowych, jak też w kontekście założeń gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) i bioróżnorodności.

Jak podkreśla kierownictwo Stora Enso, bycie „regenerowalną” oznacza dostarczanie produktów i rozwiązań odnawialnych, a zarazem spełniających założenia GOZ, co ma wspierać globalne działania w zakresie redukcji zmian klimatycznych i odbudowy różnorodności biologicznej.

Annica Bresky – CEO koncernu mówi:

„Będąc przedsiębiorstwem bazującym na materiałach odnawialnych, wyznajemy zasadę wprowadzania na rynek rozwiązań wspierających naszych klientów w kontekście ich wyzwań środowiskowych. Chcąc zachować równowagę pomiędzy ograniczeniami cechującymi naszą planetę a zabezpieczeniem postępu społecznego i gospodarczego, świat potrzebuje uniezależnienia od paliw kopalnych i gospodarki liniowej. Hołdując temu podejściu, Stora Enso pragnie odgrywać czołową rolę w kreowaniu owego procesu transformacji, przebiegającego w kierunku modelu GOZ, bazującego na biosurowcach.

W naszych środowiskowych działaniach chcemy zachować pełną transparentność i stosować podejście zgodne z założeniami inicjatywy Science Based Targets. Naszym celem jest oferowanie „regenerowalnych” rozwiązań, które będą nie tylko niwelowały zmiany klimatu, ale też miały charakter rekonstrukcyjny względem środowiska naturalnego”.

Źródło: Stora Enso

Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 360 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING