spot_imgspot_img

Skupienie się na celach ekologicznych i biznesowych

Firma Perga GmbH z siedzibą w Walldürn koło Würzburga zainwestowała w nową maszynę Evo XD 8 firmy Koenig & Bauer. Firma od kilku lat stale się rozwija. Jej głównym celem jest dostarczanie klientom produktów zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju.

“Pod tym względem nasza filozofia jest doskonale zbieżna z filozofią firmy Koenig & Bauer. Zakupiona maszyna wdraża wszystkie zasady, które od lat propagujemy. Naszym celem jest połączenie zrównoważonej produkcji z najwyższą możliwą jakością” – mówi Fabian Wilhelms, dyrektor zarządzający Perga GmbH.

Evo XD 8 jest przystosowana do druku farbami rozpuszczalnikowymi i wodnymi, a specjalny system wymienników ciepła ze zintegrowaną kontrolą powietrza suszącego umożliwia szczególnie energooszczędną i oszczędną produkcję.

Fabian Wilhelms: “Testy druku, które przeprowadziliśmy w Centrum Technologii Klienta w Würzburgu, dały naszemu zespołowi bardzo dobre wrażenie o tej maszynie. Mamy pełne zaufanie do możliwości firmy Koenig & Bauer i maszyny Evo XD.”

Rozpoczęcie produkcji na nowej maszynie planowane jest na wiosnę przyszłego roku. Luigi Magliocchi, dyrektor zarządzający Koenig & Bauer Flexotecnica we Włoszech:

“Obecnie sprzedaliśmy kilka naszych maszyn niemieckim firmom. Możliwość zademonstrowania maszyny Evo XD w naszym Centrum Technologii Klienta w Würzburgu jest dla nas ogromną pomocą. W końcu wielu naszych klientów nie mogło podróżować do Włoch z powodu obecnej pandemii.”

Drukarnia została założona w Walldürn-Altheim koło Würzburga ponad 50 lat temu. Od tego czasu firma Perga GmbH urosła do rangi wiodącego producenta folii mono- i koekstrudowanych oraz opakowań na bazie PE-HD. Portfolio uzupełniają inne produkty z PE-LD i innych polietylenów. Zrównoważony rozwój i jakość to zasady przewodnie przedsiębiorstwa – dlatego też rozwój produktów przyjaznych dla środowiska jest ważną kwestią w firmie Perga GmbH. W 2019 roku znaczna liczba jej produktów została nawet wyróżniona ekoznakiem “Blue Angel” za ich wybitne właściwości ekologiczne.

Od lewej do prawej: Alexander Eckstein, kierownik drukarni, Perga GmbH; Fabian Wilhelms, dyrektor zarządzający, Perga GmbH; Joachim Barthelme, COO, Koenig & Bauer Flexotecnica; Arno Vogelhuber, kierownik sprzedaży Koenig & Bauer Flexotecnica; Joachim Michenfelder kierownik projektu, Perga GmbH.

Kierunek ku przyszłości z Evo XD

Evo XD – najnowocześniejsza maszyna fleksograficzna CI z ośmioma zespołami drukującymi, nową generacją suszarek oraz nowo zaprojektowanymi systemami napędowymi i sterującymi – została zaprojektowana tak, aby sprostać wymagającym standardom jakości w produkcji z wykorzystaniem szerokiej różnorodności podłoży. Maszyna obsługuje wstęgi o szerokości do 1.320 mm i długości powtarzania do 1.070 mm. Do najważniejszych rozwiązań technicznych należy wysokowydajny, energooszczędny system wentylacji suszenia pośredniego i mostowego.

W pełni zautomatyzowany system kontroli druku PrintTronic, który pozwala na przygotowanie ustawień bez użycia farby i z minimalną ilością podłoża, pomaga zminimalizować straty początkowe, podobnie jak przyjazne dla użytkownika inteligentne sterowanie registrem.

Wszystkie kluczowe funkcje automatyzacji i obsługi są zintegrowane w nowych ekranach dotykowych i umożliwiają intuicyjną obsługę we wszystkich istotnych punktach maszyny. Jeśli chodzi o automatyzację szybkiej zmiany zleceń, Evo XD reprezentuje najnowszy stan techniki. W zależności od zastosowanego podłoża możliwe są prędkości produkcyjne do 500 m/min.

Źródło: Koenig & Bauer

 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING