spot_imgspot_img

PROSPER ULTRA 520. Wywiad z Randym Vandagriffem

Prezentujemy fragment wywiadu z Randym Vandagriffem, starszym wiceprezesem ds. druku na temat nowej maszyny KODAK PROSPER ULTRA 520 Press. Całość możecie przeczytać w wydaniu marcowym czasopisma Świat Poligrafii Professional.

Kodak określa PROSPER ULTRA 520 jako “urządzenie, która zamyka lukę w stosunku do offsetu”. Co przez to rozumiecie i jakie były wasze główne cele przy opracowywaniu tej maszyny?

Nakłady druku offsetowego spadają, a mimo to offset pozostaje punktem odniesienia w zakresie jakości, szybkości, wyboru papieru i długich serii. Jednak offset nie może drukować zmiennych treści i ma trudności z ekonomicznym drukowaniem małych ilości, ponieważ nakłady stają się coraz krótsze i bardziej ukierunkowane.

Wiele atramentowych urządzeń drukujących wykorzystujących konkurencyjne głowice DOD pozwala na druk zmiennej treści dokumentów transakcyjnych oraz niektórych prostych materiałów typu direct mail i książek. Nie dorównują one jednak jakości offsetowej i nie są w stanie drukować na papierze błyszczącym – a jeśli już, to przy użyciu bardzo drogich atramentów przy niższych prędkościach. Z tego powodu są one zbyt kosztowne, aby używać ich do wielu krótkich i średnich nakładów. To jest to, co zidentyfikowaliśmy, jako lukę w stosunku do offsetu.

Randy Vandagriffen

Aby wypełnić tę lukę, zaprojektowaliśmy i zbudowaliśmy nową, rewolucyjną maszynę atramentową, która oferuje jakość offsetu przy prędkości 500 fpm (150 mpm), może drukować na błyszczących papierach z wysokim pokryciem farbą przy najwyższej prędkości, a także osiąga wyższą długość nakładu w stosunku do offsetu w celu uzyskania niskich kosztów produkcji.

Jak PROSPER ULTRA 520 pasuje do istniejącej linii maszyn atramentowych PROSPER firmy Kodak?

Dotychczasowa linia maszyn PROSPER oparta jest na sprawdzonej, szybkiej technologii KODAK Stream Inkjet. Urządzenia te zmieniły rynek szybkiej produkcji komercyjnej przechodzącej na technologię cyfrową i koncentrują się na zastosowaniach wysokonakładowych, do 20 milionów obrazów A4 miesięcznie i więcej.

PROSPER ULTRA 520 Press jest napędzany przez KODAK ULTRASTREAM Inkjet Technology, która jest czwartą generacją technologii ciągłego druku atramentowego firmy Kodak. Z tym najnowszym uzupełnieniem oferty atramentowych maszyn drukujących firmy Kodak, kierujemy się do drukarń, których wolumen druku wynosi około 10 milionów obrazów A4 miesięcznie… całość w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING