spot_imgspot_img

Producent opakowań Hubert von Carnap uruchamia produkcję na maszynie Rapida 145

Minęło zaledwie kilka dni, odkąd firma Hubert von Carnap, zajmująca się produkcją opakowań i tektury, z siedzibą w Windeck w Nadrenii Północnej-Westfalii, wraz ze swoimi klientami i innymi osobami, które przyczyniły się do sukcesu przedsiębiorstwa, oficjalnie rozpoczęła produkcję na nowej arkuszowej maszynie offsetowej.

Ale to nie wszystko: uroczystość stała się okazją do świętowania 150-lecia przedsiębiorstwa, ponieważ pierwotnie zaplanowane obchody zostały odwołane z powodu zniszczeń spowodowanych pożarem.

Ponadto dyrektor zarządzający Jürgen Bergmann i kierownik działu sprzedaży Martin Trojca mogli podzielić się dobrymi wiadomościami z pracownikami i partnerami biznesowymi: Susanne Nordberg i Katharina Steffens będą nowymi właścicielami rodzinnego przedsiębiorstwa, które obecnie działa już w piątym pokoleniu. Zarówno to, jak i nowa technologia sprawiają, że przedsiębiorstwo zajmujące się obróbką tektury ma przed sobą przyszłość.

Uroczyste otwarcie Rapida 145 przez Lothara Iriona, Tobiasa Heinrichsa z gminy Windeck, Susanne Nordberg, Katharinę Steffens i Jürgena Bergmanna (od lewej do prawej)

Automatyzacja procesu przy niewielkich rozmiarach

Podwyższona o 630 mm maszyna Rapida 145 z pięcioma zespołami farbowymi, coaterem i trzysekcyjnym wydłużonym podawaniem jest obecnie wykorzystywana do druku w firmie Hubert von Carnap. Nie jest to nic nadzwyczajnego dla firmy specjalizującej się w produkcji opakowań. Godny uwagi jest jednak sposób, w jaki udało się zainstalować maszynę na bardzo ograniczonej przestrzeni, przy jednoczesnej rozbudowanej logistyce bez palet i innych komponentów do automatyzacji.

Wszystkie dodatkowe komponenty, które zostały dodane wokół podniesionej maszyny, są zainstalowane na dwóch poziomach. Oznacza to, że operator maszyny nie musi pokonywać tak długich odcinków, a jednocześnie optymalizuje przestrzeń dostępną dla oczekiwanej wydajności maszyny Rapida 145. Ścisła współpraca pomiędzy ekspertami z Hubert von Carnap, Koenig & Bauer, dostawcą systemu Heinrich Steuber oraz lokalnymi warsztatami miała decydujące znaczenie dla tej niezwykłej instalacji.

Maszyna Rapida 145 pozwoliła firmie Hubert von Carnap znacznie zwiększyć swoje możliwości produkcyjne. Maszyna drukuje na arkuszach o formacie do 1.060 × 1.450 mm i produkcji do 16.000 arkuszy/godz. na podłożach o grubości do 1,6 mm, zwiększyła wydajność o 40 procent w porównaniu z poprzednią maszyną, pochodzącą z 2002 roku.

Do zwiększenia wydajności przyczyniają się takie elementy automatyki, jak systemy non-stop przy podawaniu i wydawaniu, podawanie DriveTronic SIS, zmieniacze płyt FAPC oraz CleanTronic Synchro do równoległych procesów mycia. Kontrola i regulacja jakości opiera się na systemach inline, które wykorzystują QualiTronic ColorControl i PDF check do kontroli arkuszy, podobnie jak porównanie zadrukowanego arkusza z PDF klienta. Systemy te są gwarancją wysokiej jakości produktów poligraficznych zarówno dla drukarni jak i klientów.

Wymagający zakres podłoży

Oprócz wszystkich nowych funkcji, dołożono wszelkich starań, aby ułatwić pracę drukarzy. Począwszy od płyt kanałowych EasyClean, umożliwiających szybką wymianę farby, poprzez niezaginane płyty drukowe, odłączanie poszczególnych zespołów farbowych, EES redukujące emisję zanieczyszczeń w pobliżu obszaru podawania, aż po dostęp do praktycznie każdego zespołu drukującego bez konieczności wchodzenia po schodach. Urządzenia produkcyjne mogą być teraz również ogrzewane ciepłem generowanym przez agregaty chłodzące maszyny drukarskiej.

Hubert von Carnap jest producentem opakowań, przede wszystkim dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego, ale także dla narzędzi i materiałów niebezpiecznych, takich jak materiały wybuchowe stosowane w górnictwie. Taka gama produktów stawia ogromne wymagania dla technologii, która musi być zdolna do drukowania, sztancowania i łączenia cienkich kartonów, jak również sztywnych na zginanie płyt litych i innych podłoży w celu wyprodukowania gotowych opakowań.

Więcej inwestycji i nowe obszary działalności

Każdego tygodnia Hubert von Carnap przetwarza od 160 do 200 ton tektury. I wygląda na to, że ta liczba będzie wzrastać: dwie nowe właścicielki, Susanne Nordberg i Katharina Steffens, poinformowały swoich 50 pracowników, że instalacja maszyny Rapida 145 jest pierwszą z serii przyszłych inwestycji. Obie panie zamierzają kontynuować rozwój firmy Hubert von Carnap, wchodząc w nowe obszary działalności, aby zaspokoić obecne zapotrzebowanie na opakowania z surowców odnawialnych, a także skupią się na pozyskiwaniu nowych klientów dla swojej firmy.

Przy tej okazji podziękowano również pracownikom i klientom za lojalność wobec firmy, która może poszczycić się kilkudziesięcioletnim doświadczeniem, w tych bardzo trudnych miesiącach.

Źródło: Koenig & Bauer

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING