spot_imgspot_img

Nareszcie dla LED-UV

Dotychczas oferta dla drukarni posiadających maszyny drukujące LED-UV była niewielka. Derya dostarczając maszyny (technologię drukowania) zdecydowała się na rozszerzenie swoich produktów o farby przeznaczone dla drukarni z technologią LED-UV.

Z początkiem poprzedniego roku z dużym sukcesem wprowadziła farby koreańskiego producenta KMI dla druku konwencjonalnego, a w grudniu w ofercie pojawiły się także farby dla LED-UV. Dzięki temu praktycznie każda drukarnia kupująca maszyny drukujące z wcześniej wymienioną opcją drukowania, jest również zaopatrywana w najnowsze farby.

Więcej o Royal Cure UV-LED Farby KMI Royal Cure UV-LED, są to farby nowej generacji, w wysoce reaktywnej technologii utrwalania UV-LED, które charakteryzują się mocnym pigmentem i doskonałą wydajnością na maszynie drukującej. Sprawdzają się one podczas
drukowania w szerokim zakresie podłoży, zarówno w maszynach arkuszowych, jak i rolowych.

W ostatnich miesiącach farby te były szeroko testowane w wielu drukarniach, praktycznie całej Europy. Wynikiem tego stało się spełnienie wszelkich i zarazem bardzo wysokich standardów europejskich. To zaowocowało ogromnym zainteresowaniem drukarni koreańskim producentem farb, firmą KMI.

Anna Zielińska

– Aktualnie jesteśmy w trakcie testów u pierwszych polskich klientów i oczekujemy bardzo pozytywnego odzewu. Zwłaszcza, że z marką farb KMI klienci mogli się już zapoznać wcześniej, wykorzystując do drukowania farby konwencjonalne, z których są naprawdę bardzo zadowoleni. Nadal jesteśmy otwarci na drukarnie chętne do testowania farb KMI – mówi Anna Zielińska, kierownik Działu Materiałów Eksploatacyjnych z firmy Derya.

W ofercie firmy Derya pojawiła się również nowa seria farb do druku konwencjonalnego
o nazwie Royal Star, które są przeznaczone dla arkuszowych maszyn offsetowych. Royal Star poszerza całą rodzinę wcześniej sprawdzonych farb Star Gloss. Poszerza tym samym jej możliwości i wspiera te obszary właściwości, które dla bardziej wymagających druków są po prostu konieczne. Obie serie dopełniając siebie wzajemnie, mogą być stosowane naprzemiennie ze względu na całkowitą zgodność kolorystyczną. Seria Royal gwarantuje drukarzom dłuższy czas duct fresh, ale znacznie szybszy czas schnięcia na odbitce.

Ulepszona została również odporność na ścieralność oraz zmniejszony został nieco tack farby. Dla farby czarnej mamy możliwość zastosowania prawdziwie głębokiej czerni. Obie farby charakteryzują się świetną jakością reprodukcji, wysokim nasyceniem kolorów. Jest jeszcze jeden ogromny plus stosowana tych farb.

Jest nim możliwość znaczącej redukcji podawanej wody przy zastosowaniu tych farb na maszynie dla uzyskania analogicznego efektu nasycenia. Stabilność tych farb i utrzymanie bardzo precyzyjne ich parametrów na poziomie sugerowanym przez normy ISO, jest zdecydowanie wyjątkowe na naszym rynku.

Źródło: Derya

Kalendarz wydarzeń: WEBINARIA

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING