spot_imgspot_img

Müller Martini sprawia, że produkcja jest bardziej zrównoważona dzięki rozwiązaniu on-demand

W połączeniu z inteligentną produkcją na żądanie, inteligentna fabryka Müller Martini jest odpowiedzią na zrównoważony rozwój w branży poligraficznej – nie tylko znacznie zmniejszając ślad węglowy, ale także napędzając transformację cyfrową. Firma Müller Martini zademonstruje korzyści ekonomiczne i ekologiczne na stoisku drupa 1B50 oraz w “punkcie kontaktowym zrównoważonego rozwoju” drupa w hali 14.

Zgodnie z obliczeniami niemieckiego Bundesverband Druck und Medien (Federalnego Związku Przemysłu Drukarskiego i Medialnego) emisja CO2 wszystkich produktów drukowanych wytwarzanych przez obywatela Niemiec stanowi mniej niż jeden procent rocznego śladu CO2 . Jednak dla Müller Martini ważne jest, aby wziąć odpowiedzialność za zrównoważony rozwój produktów poligraficznych i wnieść znaczący wkład w zmniejszenie śladu węglowego CO2.

Müller Martini koncentruje się na trzech kluczowych obszarach operacyjnych, w których można osiągnąć bezpośredni wpływ: działalność biznesowa w zakładach produkcyjnych, wykorzystanie maszyn w operacjach oraz realizacja zrównoważonych ekologicznie modeli biznesowych dla naszych klientów.

Biorąc pod uwagę długą żywotność wytrzymałych maszyn Müller Martini, największą dźwignią optymalizacji ekologicznej jest zmniejszenie zużycia papieru, ponieważ to właśnie tam generowana jest duża część śladu węglowegoCO2. Smart Factory firmy Müller Martini, która może produkować zindywidualizowane produkty drukarskie w ilości do 1 bez czasu konfiguracji i odpadów rozruchowych, jest zgodna z duchem zrównoważonego rozwoju.

Zalety produkcji na żądanie są w tym kontekście oczywiste, zwłaszcza w połączeniu z systemami druku cyfrowego (zwojowego i arkuszowego). Nakład jest precyzyjnie dopasowany do popytu – drukowane jest tylko to, co jest sprzedawane – wszystko inne nie jest w ogóle produkowane.

Korzyści środowiskowe i ekonomiczne wynikające z produkcji na żądanie:

  • Efektywne zarządzanie zasobami
  • Zmniejszenie zużycia energii i zasobów
  • Redukcja kosztów magazynowania i pracy
  • Zwiększanie produktywności
  • Zmniejszenie zaangażowania kapitałowego
  • Zwiększenie płynności Zmniejszenie śladu węglowego emisja CO2
  • Redukcja początkowych kosztów publikacji
  • Uproszczony ponowny druk w przypadku błędów

W sercu inteligentnej fabryki | Obecna transformacja branży poligraficznej wymaga elastycznych rozwiązań wykończeniowych z krótkimi, zautomatyzowanymi procesami przezbrajania i minimalną ilością odpadów. W tym miejscu pojawia się strategia rozwoju Muller Martini Finishing 4.0. W przypadku zmian zadań nie są wymagane żadne lub tylko minimalne korekty.

To wsparcie konfiguracji oszczędza czas i minimalizuje straty związane z uruchomieniem. Wartość dodana Finishing 4.0 jest również widoczna w efektywności energetycznej i zasobooszczędnej. Produkcja na żądanie pozwala zaoszczędzić znaczne ilości papieru, atramentu, rozpuszczalników, wody i energii, które odpowiadają za ponad 95 procent śladu węglowego produktu poligraficznego.

Produkcja pod kontrolą | Aby połączyć ze sobą poszczególne systemy w sieć, potrzebny jest kompleksowy system workflow, który łączy wszystkie etapy pracy – od przyjęcia zamówienia po wysyłkę. Obecnie system workflow firmy Müller Martini firmy Connex może odwzorowywać szeroki zakres scenariuszy produkcyjnych, takich jak druk na żądanie lub “book-of-one”. Przepływ pracy firmy Connex jest sercem inteligentnej fabryki, w której nie ma gotowych rozwiązań.

Przepływ pracy firmy Connex zapewnia połączenie w sieć między poziomem organizacji (MES/MIS) a poziomem produkcji. Dzięki temu możliwe jest śledzenie informacji zwrotnych o produkcji aż do pojedynczego produktu w czasie rzeczywistym. Inteligentna optymalizacja produkcji pozwala na dalszą redukcję prac związanych z przezbrojeniami i odpadów papierowych, co z kolei przyczynia się do wydajności i zrównoważonego rozwoju. Podejście Müllera Martiniego w tym kontekście opiera się na zasadzie “pierwszy egzemplarz nadający się do sprzedaży”.

W praktyce oznacza to, że zainstalowane systemy mogą być modernizowane w terenie, aby sprostać aktualnym wymaganiom rynku. Na przykład istniejąca zszywarka zeszytowa może zostać rozbudowana o opcję cyfrową, dzięki czemu może być używana do cyfrowego druku arkuszowego, jak również zwojowego lub do zastosowań łączonych.

Zainstalowanie najnowszej generacji maszyn Muller Martini i wdrożenie przepływu pracy firmy Connex pomaga jeszcze bardziej zmniejszyć ślad ekologiczny przy jednoczesnym zwiększeniu rentowności. Müller Martini zademonstruje, jak to działa od 28 maja na stoisku drupa 1B50 oraz w “touchpoint sustainability” w hali 14.

Źródło: Muller Martini


Prenumeruj nasz Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img

Opakowania i etykiety

spot_img

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING

Drukarnia Interak