spot_imgspot_img

Mavigrafica gwarantuje doskonałe rezultaty druku fleksograficznego dzięki rozwiązaniom KODAK FLEXCEL NX od Miraclon

Firma Mavigrafica, mająca zakłady w okolicach Salerno i Mediolanu we Włoszech, od momentu jej powstania w 1997 roku, słynie z innowacyjnych rozwiązań, jako dostawca usług prepress dla włoskiego sektora druku fleksograficznego.

W 2008 roku Mavigrafica wybrała Kodak, jako partnera technologicznego, który pomoże jej wyróżnić się w sektorze płyt flexo i jako pierwsza włoska firma nabyła KODAK FLEXCEL NX System. Dziś firma jest dumnym posiadaczem jednego systemu Kodak ThermoFlex Wide i trzech systemów FLEXCEL NX Wide 5080.

Mavigrafica dowiedziała się o rozwiązaniach FLEXCEL NX na targach drupa w 2008 roku, jak wyjaśnia Alessia Vitale, graficzka prepressu i córka Maurizia Vitale, właściciela firmy:

„Ojciec był entuzjastą możliwości FLEXCEL NX System i postanowił wprowadzić tę technologię w naszej firmie. Po zapoznaniu się z cechami i wyjątkowymi parametrami druku, zaczęliśmy oferować ją klientom. Nadal nie znaliśmy pełni możliwości tego produktu. Zdarzały się nawet opinie sceptyczne. Jednak klienci całkowicie zmienili swoje zdanie. Od tego czasu jest to nasz produkt flagowy. Żadna inna włoska firma w tym sektorze nie zdołała rozwinąć się w takim stopniu w tak krótkim czasie, jak my dzięki FLEXCEL NX Systems, co pozwoliło nam zbudować bardzo silną reputację na rynku”. 

Alessia Vitale

„Od wielu lat Miraclon jest doskonałym partnerem” — mówi Alessia. Niezmiennie pozostają bardzo proaktywni, są zawsze dostępni i robią wszystko, co w ich mocy, aby zaspokajać nasze potrzeby i rozwiązywać wszelkie problemy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych relacji i wierzymy, że będziemy mogli kontynuować je w przyszłości”.

Zanim Maurizio Vitale zapoznał się z technologią FLEXCEL NX, nie był pewien, w którym kierunku rozwijać firmę Mavigrafica. Dziś podejmowane decyzje inwestycyjne oznaczają, że jej klienci są w stanie rozwiązywać wiele krytycznych problemów, wykorzystując płyty FLEXCEL NX z punktami o spłaszczonym wierzchołku, w połączeniu z profesjonalizmem i doświadczeniem firmy Miraclon, zwłaszcza w dziedzinie przygotowania do druku.

Oprócz systemu KODAK ThermoFlex Wide i trzech systemów Kodak FLEXCEL NX Wide 5080 (format płyt 1270 x 2032 mm), Mavigrafica wykorzystuje inne technologie od Miraclon, takie jak Advanced DIGICAP NX Patterning, który pozwala drukować na wszystkich powierzchniach przy bardziej równomiernej dystrybucji i wysokiej gęstości farby. Struktura powierzchni zastosowana na płycie polimerowej umożliwia niższe zużycie farby na wałku rastrowym, nadal zapewniając jednakowo równomierne tło, wyraźny tekst i wyjątkowe cieniowanie.

„Mamy także specjalne rastry” — mówi Alessia — „dzięki którym możemy jeszcze bardziej poprawić wysokie światła. Cała ta technologia pomogła nas wypromować, pozwalając z każdym rokiem zwiększać obroty i liczbę klientów. Przyciągają ich płyty FLEXCEL NX, ponieważ oferują krótszy czas uruchomienia i większe pokrycie i dystrybucję farb, co w rezultacie ogranicza ilość odpadów i czyszczenie. Nawet w przypadku dużych nakładów nie musimy czyścić płyt. Dzięki temu zyskujemy zadowolenie klientów, bez trudu zapewniając im wysokiej jakości druk. A to nie wszystko. Wiele opakowań, które wcześniej drukowano na maszynach offsetowych czy grawiurowych, teraz wykonujemy na maszynach fleksograficznych”. 

Kompleksowy partner w zakresie przygotowania do druku

Aby zagwarantować wysokiej jakości standard druku, firma Mavigrafica przejmuje pełną kontrolę nad całym zarządzaniem procesem przygotowania do druku, od obróbki graficznej pliku i dostosowania go do potrzeb przetwórcy, poprzez profilowanie kolorów, aż do dostawy płyt flexo. Oferuje liczne usługi i ściśle współpracuje z klientami od profilowania do produkcji kolorowych wydruków próbnych, zarówno we Włoszech, jak i za granicą. Firma posiada też dedykowane rozwiązania internetowe, które obejmują tworzenie i zarządzanie stronami internetowymi, a Alessia tworzy modele 3D, które dostarczają klientom wizualizację produktu w 360 stopniach jeszcze przed jego wykonaniem.

Oprócz stron internetowych i profili na różnych platformach sieciowych, firma ściśle współpracuje z klientami od najwcześniejszych etapów rozwoju nowego produktu, zaczynając od projektu, poprzez wykonanie płyt, aż do ich montażu. Do jej klientów należą nie tylko drukarnie, ale także wiele wiodących włoskich marek.

Doskonała praca firmy spotyka się z uznaniem. W 2018 roku firma Mavigrafica dwukrotnie zajęła drugie miejsce w konkursie FTA Europe Diamond Awards: za druk fleksograficzny na papierze – maszyny szerokowstęgowe i za druk fleksograficzny na folii – maszyny średniowstęgowe. Pierwsza praca (Co-op ready mixed meat broth) została wydrukowana przez IPI, a druga (Natura è-Taglia 3 midi) przez Tech It Packaging. W 2019 roku firma uzyskała także certyfikat KODAK FLEXCEL NX od firmy Miraclon, będący oficjalnym potwierdzeniem zdolności wytwarzania płyt o spójnie wysokiej jakości, zgodnych z surowymi normami produkcyjnymi określonymi przez Miraclon.

„Wszystko jest możliwe” — wyjaśnia Alessia — „ponieważ praca z FLEXCEL NX System oznacza posiadanie profilowanego kolorowego wydruku testowego, który daje nam pewność uzyskania spójnych wyników drukowania od pierwszego do ostatniego metra wykonanej folii. Płyty FLEXCEL NX pozwalają nam uzyskać doskonały rezultat, który widać przy porównaniu kolorowego wydruku próbnego z arkuszem maszynowym – w tym tkwi nasza siła. Dzięki wysokiej wydajności FLEXCEL NX System, poza naszym doświadczeniem w prepressie, byliśmy w stanie przesunąć granice fleksodruku na nieznane dotąd obszary rynku”.

Źródło: Miraclon

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING