spot_imgspot_img

Mark Andy o integracji technologii cyfrowej i fleksograficznej

Firma Mark Andy, jako jeden z wiodących producentów maszyn wąskowstęgowych (fleksograficznych i cyfrowych/hybrydowych) angażuje się w liczne wydarzenia branżowe, organizowane w różnych częściach świata. W ostatnim czasie wzięła aktywny udział w dwóch konferencjach online, dedykowanych przedstawicielom branży poligraficznej z Ameryki Łacińskiej: Międzykontynentalnej Konferencji Fleksograficznej 2021 oraz 5. Międzynarodowym Kongresie Poligraficznym.

W obu przypadkach firmę reprezentował John Vigna – Sales Manager Mark Andy w regionie Ameryki Łacińskiej, który przedstawił jej rozwiązania, umożliwiające integrację technologii konwencjonalnej (fleksograficznej) i cyfrowej w ramach coraz popularniejszych rozwiązań hybrydowych.

Międzykontynentalna Konferencja Fleksograficzna (Intercontinental Flexography Conference – CIF) to najważniejsze w Brazylii wydarzenie branżowe dedykowane tej technice drukowania. W dniach 5-7 października br. odbyła się siódma już edycja tego spotkania, organizowanego przez Brazylijskie Stowarzyszenie Druku Felskograficznego i Cyfrowego (ABFLEXO/FTA-Brasil). W wydarzeniu, odbywającym się w formule online, wzięło udział niemal 500 uczestników, a wśród prelegentów znalazło się 15 ekspertów branżowych z różnych krajów. Dzielili się oni swoją wizją przyszłości całej branży, prezentowali również obecne trendy rynkowe. Do tego grona zaproszony został John Vigna – Sales Managar Mark Andy LATAM, odpowiedzialny za jej działania handlowe i opiekę nad klientami z Ameryki Łacińskiej.

Podczas wirtualnego wydarzenia wystąpił on z prezentacją zatytułowaną „Nowe technologie w zakresie małych, średnich i dużych rozwiązań, stosowanych w systemach hybrydowych”. Wskazywał w niej, że odpowiednie łączenie druku cyfrowego i procesów konwencjonalnych (druku fleksograficznego, a także cięcia, laminowania czy lakierowania) może zoptymalizować czas produkcji i zredukować koszty.

Przytoczył dane wskazujące, że 35% wszystkich zamówień na druk etykiet uwzględnia nakłady nieprzekraczające 25 tys. egzemplarzy, zaś 65% to serie mniejsze niż 50 tys. sztuk. W tym kontekście czas przezbrojenia maszyn i wszystkich procesów występujących w technice fleksograficznej w znaczącym stopniu wpływa na zyskowność działalności poligraficznej. Wzbogacenie jej o technologię druku cyfrowego umożliwia – zdaniem prelegenta – zachowanie najwyższej jakości, a jednocześnie wprowadzenie elementów związanych z personalizacją i przyspieszenie całego procesu produkcyjnego oraz skrócenie czasu dostawy etykiet do klienta.

W obu wydarzeniach online firmę Mark Andy reprezentował John Vigna – Sales Manager w regionie Ameryki Łacińskiej.

„Globalna znajomość Mark Andy, lata doświadczeń tej firmy w obszarze technologii hybrydowych i zróżnicowane portfolio sprzętowe – to kluczowe argumenty przemawiające za zaproszeniem jej przedstawiciela do grona ekspertów naszej konferencji. Referat, jaki wygłosił John Vigna, był niesamowity i znalazł uznanie u uczestniczących w spotkaniu przedstawicieli drukarń. Pozyskali oni bowiem dawkę wiedzy, która pomoże im w podejmowaniu strategicznych decyzji związanych z ich przyszłością” – mówi Júlio Cezário z działu marketingu ABLEXO/FTA-Brasil.

John Vigna znalazł się też w gronie specjalistów, którzy wystąpili podczas 5. Międzynarodowego Kongresu Poligraficznego, odbywającego się w dniach 23-25 listopada br. i zorganizowanego przez Brazylijskie Stowarzyszenie Technologii Poligraficznych (ABTG). Anonsowany jako kluczowe wydarzenie technologiczne dla branży poligraficznej w tym kraju, podejmował szereg tematów związanych postępującą transformacją rynkową, wyzwaniami z jakimi muszą mierzyć się drukarnie, zarówno w kontekście pojawiających się, nowych rozwiązań technologicznych jak i wydajnością całego workflow.

„Producenci etykiet zwracają się z pytaniami o niższe nakłady, krótsze czasy realizacji zamówień i specjalne uszlachetnienia. Kluczową kwestią pozostaje, jak uwzględnić wszystkie ich potrzeby w ramach jednego rozwiązania. Odpowiedzią jest technologia hybrydowa, która łączy w sobie zalety druku cyfrowego z możliwościami oferowanymi przez tradycyjną technikę fleksograficzną” – wyjaśnia John Vigna.

W tym roku z uwagi na globalne obostrzenia oba wydarzenia odbyły się w trybie online, jednak ABLEXO/FTA-Brasil zapowiada powrót do tradycyjnej formuły swojej konferencji już podczas jej najbliższej edycji w 2023 roku.

Źródło: Mark Andy

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING