spot_imgspot_img

Kolejna podwyżka od Flint Group Offset Packaging Solutions

Flint Group Offset Packaging Solutions (OPS) ogłasza zamiar dalszej podwyżki cen wszystkich farb i lakierów, chemii dla drukarni oraz produktów do mediów transferowych.
Wyzwania związane z łańcuchem dostaw i rosnące koszty, których doświadczają wszyscy dostawcy dla przemysłu poligraficznego, nie wykazują oznak utraty tempa.

Flint Group OPS stanęła w obliczu niedoborów na całej szerokości łańcucha dostaw, w tym kluczowych surowców, opakowań, frachtu międzynarodowego i logistyki lokalnej. W ostatnich miesiącach warunki uległy dalszemu pogorszeniu, a koszty wzrosły do niespotykanych wcześniej poziomów.

Gwałtowny wzrost kosztów i braki w dostawach można zaobserwować we wszystkich kategoriach zamówień, z których większość dotyczy pigmentów, żywic, olejów, chemikaliów organicznych, rozpuszczalników i dodatków, jak również znacznego wzrostu kosztów stali, plastiku, opakowań z tektury falistej i drewna. Ponadto, wpływ pandemii Covid-19 w połączeniu z rosnącymi kosztami paliwa spowodował niespotykany wzrost kosztów transportu i logistyki.

Flint Group OPS kontynuuje wdrażanie wewnętrznych usprawnień, wydajności operacyjnej i możliwości, aby w miarę możliwości złagodzić negatywne skutki obecnych wyzwań rynkowych, jednak oczywiste jest, że samo to nie wystarczy, aby zrównoważyć obecny wzrost kosztów.

Nick Brannan, Global Business Director, Flint Group Offset Packaging Solutions, powiedział:

“Głównym motorem napędowym Flint OPS pozostaje dalsze wspieranie naszej bazy klientów w tych bezprecedensowych czasach, jak również zapewnienie ciągłości dostaw. Podjęliśmy kroki wspierające nasz model biznesowy, możliwości utrzymywania zapasów i standardowe procedury operacyjne w zakresie zarządzania potencjalnymi opóźnieniami spowodowanymi brakami w łańcuchu dostaw, jednak niestety nie jesteśmy w stanie kontrolować wszystkich ewentualności, takich jak ogłoszenia o sile wyższej i ostra globalna nierównowaga towarowa. Jesteśmy w pełni zaangażowani we wspieranie naszych klientów w tym trudnym okresie i będziemy ściśle współpracować z naszymi partnerami z globalnego łańcucha dostaw, aby zniwelować jak najwięcej negatywnych skutków”.

Podwyżki będą dotyczyć wszystkich sprzedawanych produktów z zakresu farb i lakierów dla drukarni arkuszowych, środków chemicznych oraz mediów transferowych i będą obowiązywać od 1 lutego 2022 r. lub na podstawie umowy.

Źródło: Flint Group Offset Packaging Solutions

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING