spot_imgspot_img

Koenig & Bauer na targach drupa 2024

Już niecały miesiąc dzieli nas od chwili, w której po ośmioletniej przerwie targi drupa ponownie otworzą swoje podwoje. Firma Koenig & Bauer od 28 maja do 7 czerwca 2024 r. pod równie zwięzłym co trafnym hasłem „MORE” zaprezentuje swoje innowacje na stoisku o powierzchni 4000 m2. Szczególny nacisk zostanie położony na rynek opakowań oraz rozwiązania cyfrowe.

Trzy filary strategii Exceeding Print – zrównoważony rozwój, cyfryzacja i modułowość – odegrają kluczową rolę w prezencji firmy na targach i zaoferują odwiedzającym interesujący wgląd w wiele rozwiązań, które pozwolą podnieść produkcję druku na nowy poziom wydajności.

Dr Andreas Pleßke, Prezes Zarządu firmy Koenig & Bauer, w ramach drupa Print Promotion Industry Summit w ostatnich miesiącach spotkał się już z wieloma ekspertami branżowymi, a oczekiwanie na nadchodzące targi było wyraźnie zauważalne wśród wszystkich zaangażowanych.

CEO Dr Andreas Pleßke

Oprócz głównych tematów strategicznych, w Düsseldorfie zostaną zademonstrowane wszystkie obszary szerokiego portfolio produktów firmy Koenig & Bauer. W tym celu przedsiębiorstwo koncentruje się na połączeniu wydarzeń na żywo i pokazów hybrydowych.

Pokazy na żywo: WIĘKSZA wydajność dzięki zindywidualizowanym procesom Packaging Workflows |

W Düsseldorfie firma Koenig & Bauer zademonstruje niezwykły pokaz innowacji technicznych w ramach kompleksowego procesu Packaging Workflows – od przygotowania do druku poprzez druk i sztancowanie aż po sklejanie pudełek składanych. Wszystkie maszyny prezentowane na targach drupa – Rapida 106 X, VariJET 106, sztanca rotacyjna CutPRO X 106, sztanca płaska CutPRO Q 106 SB i składarko-sklejarka Omega Alius 90 – są wyposażone w najnowsze rozwiązania. Zwiększają one wydajność o co najmniej 20 procent w porównaniu z poprzednimi generacjami, po raz kolejny ustanawiając nowe standardy w produkcji pudełek składanych.

Użytkownicy urządzeń firmy Koenig & Bauer mogą wybierać spośród różnych rozwiązań, które są precyzyjnie dostosowane do ich modeli biznesowych:

  • Szeroki wachlarz arkuszowych offsetowych maszyn drukujących Rapida, cyfrowa maszyna do zadruku pudełek składanych VariJET 106 oraz cyfrowe i fleksograficzne maszyny drukujące do bezpośredniego zadruku i obróbki po druku tektury falistej oferują wszystkie standardowe opcje produkcyjne, szeroką gamę podłoży i wszelkie wielkości nakładów od 1 do 1 miliona.
  • W obszarze post-press firma Koenig & Bauer oferuje klasyczne sztance płaskie w zakresie średnich i dużych formatów aż do najwyższego poziomu automatyzacji, a także innowacyjne sztance rotacyjne z maksymalnie czterema zespołami do przetłaczania, żłobkowania, sztancowania i usuwania okienek. System AutoBlank pozwala dodatkowo na rozdzielanie użytków podczas produkcji inline.
  • Ta sama różnorodność dotyczy składarko-sklejarek: Z czterech linii produktów oferujących łącznie 16 różnych szerokości roboczych, użytkownicy mogą wybrać technologię, która jest jak najlepiej dopasowana do ich spektrum produktów. W ten sposób firma Koenig & Bauer oferuje najszersze na rynku portfolio składarko-sklejarek. Wszystkie rozwiązania techniczne są „made in Europe”.
Duran

Nawigacja w świecie cyfrowym: Nowy rozdział branży poligraficznej | Po raz pierwszy publicznie zaprezentowana zostanie również nowo opracowana maszyna VariJET 106 stworzona przez spółkę joint venture Koenig & Bauer Durst. Cyfrowa maszyna do zadruku pudełek składanych łączy w sobie zalety cyfrowego druku atramentowego i klasycznego druku offsetowego. Jako wspólny produkt spółki joint venture, jest również częścią procesów Workflow na stoisku firmy Koenig & Bauer. Wydrukowane na tym urządzeniu próbki obejmują takie zastosowania, jak produkty farmaceutyczne, zdrowotne i kosmetyczne, a także opakowania na żywność i napoje.

W portfolio cyfrowych maszyn typu Single-Pass firmy Koenig & Bauer Durst jak do tej pory na rynku tektury falistej swoją pozycję ugruntowała już maszyna Delta SPC 130. Na targach drupa zaprezentowana zostanie konsola sterująca – SPC Control Console – co pozwoli zademonstrować, jak urządzenie Delta SPC 130 pracuje w środowisku produkcyjnym przy zastosowaniu rozwiązań Durst Workflow i Durst Analytics.

Firma Koenig & Bauer wręcza na targach drupa nagrodę Green Dot Award | Produkcja zorientowana na popyt, zmniejszone zużycie zasobów i zoptymalizowane procesy druku to główne priorytety firmy Koenig & Bauer. Prezes Zarządu Dr Andreas Pleßke prognozuje:

Aby zwiększyć świadomość klientów w zakresie zrównoważonego rozwoju i związanych z nim korzyści dla ich własnej produkcji, ale także skupić uwagę na tym temacie w ogólnym dyskursie branżowym, firma Koenig & Bauer po raz kolejny wręczy w tym roku nagrodę Green Dot Award – tym razem w specjalnej oprawie – na stoisku wystawienniczym 31 maja 2024 r. o godz. 13:00. Nagroda za wybitne działania na rzecz zrównoważonego rozwoju została ustanowiona dwa lata temu w celu uhonorowania wizjonerskich firm, które już w szczególny sposób wniosły innowacyjny wkład w zrównoważony druk.

Od zastosowań specjalnych po duże formaty: firma Koenig & Bauer prezentuje całe swoje portfolio produktów podczas pokazów hybrydowych | Obok pokazów na żywo firma Koenig & Bauer zaprezentuje swoje kompleksowe portfolio produktów podczas pokazów hybrydowych. Odwiedzający targi zainteresowani obszarami druku wielkoformatowego, komercyjnego, cyfrowego, fleksograficznego, tektury falistej oraz obróbki po druku, a także specjalnymi zastosowaniami takimi jak druk na szkle i korpusach szklanych, druk na blasze oraz druk banknotów, uzyskają dzięki temu głębsze spojrzenie na różnorodność świata druku.

Podobnie jak w przypadku średniego formatu, cały łańcuch procesu produkcji pudełek składanych dzięki technologii Koenig & Bauer można również odtworzyć w dużym formacie. Arkuszowa drukująca maszyna offsetowa Rapida 145, sztanca płaska Ipress 145 K PRO oraz składarko-sklejarka Omega Allpro 110 zobrazują to podczas pokazu z komentarzem na żywo. Odbędzie się również wycieczka do półformatowego offsetu arkuszowego, uzupełniona poprzez pokaz maszyny Rapida 76 wyposażonej specjalnie do produkcji opakowań.

W sektorze etykiet firma Koenig & Bauer zaprezentuje maszynę Rapida 106 X z wyposażeniem umożliwiającym produkcję rola – arkusz, modułem foliowania na zimno i innymi opcjami wyposażenia przeznaczonymi do produkcji etykiet. Dalsza obróbka odbywać się będzie przy zastosowaniu sztancy rotacyjnej CutPRO X 106 oraz specjalnej technologii rozdzielania użytków.

Rapida 106 X z 17 zespołami drukującymi i uszlachetniającymi: wyposażenie do lakierowania przed i po zespole drukującym oraz do uszlachetniania folią na zimno

Podczas pokazów komercyjnych firma Koenig & Bauer zademonstruje pakiety rozwiązań dla przemysłowego druku komercyjnego. Oprócz wysokowydajnej technologii, nacisk zostanie położony na inteligentne rozszerzenia, które mają za zadanie wspierać drukarnie w ich codziennej produkcji. W zależności od koncepcji biznesowej i spektrum zleceń danej firmy, w centrum zainteresowania znajdą się zindywidualizowane pakiety rozwiązań, które wspierają codzienną pracę, zwiększają jej efentywność i wydajność, zapewniają spójne zarządzanie jakością i sprawiają, że produkcja jest bardziej zrównoważona.

Wysoce zautomatyzowana obróbka tektury falistej dla większej wydajności | W obszarze obróbki tektury falistej firma Koenig & Bauer zaprezentuje podczas pokazów hybrydowych wysoce zautomatyzowane maszyny ChromaCUT X Pro i ChromaCUT High Tech 2S. Dzięki możliwości wstępnego narządzania sztancy urządzenie ChromaCUT X Pro pozwala na wykonywanie ustawień dodatkowej płyty sztancującej podczas trwającej produkcji. W pełni wyposażona i wysoce zautomatyzowana maszyna z opatentowanymi funkcjami dodatkowymi to dla klientów gwarancja jeszcze wyraźniejszego zwiększenia produktywności.


Technologia Chroma 2S jest dostępna dla serii Chroma High-Tech i Chroma Smart i stanowi najnowsze rozwiązanie firmy Koenig & Bauer Celmacch. Firmy z sektora obróbki tektury falistej mogą teraz realizować druk wewnątrz oraz na zewnątrz w jednym przebiegu. To nie tylko zwiększa wydajność, ale także znacznie obniża koszty produkcji..

RotaJET – wysokonakładowy atramentowy druk cyfrowy z roli | Firma Koenig & Bauer zaprezentuje na targach drupa pionierskie zastosowania cyfrowej maszyny zwojowej RotaJET w różnych obszarach. Nacisk zostanie położony na cyfrowy druk dekoracyjny i wysokonakładowy druk atramentowy opakowań. Szczególną atrakcją będą produkty odpowiadające bezpośrednio cyfrowym rozwiązaniom AI firmy Koenig & Bauer. Jednocześnie produkty te są chronione przez rozwiązania ValiPack firmy Koenig & Bauer Banknote Solutions. Na stoisku BW Papersystems obróbce poddane zostaną kolejne pudełka składane oraz wysokonakładowe zastosowania atramentowe.

RotaJET

Jako lider na rynku atramentowego druku dekoracyjnego typu Single – Pass, firma Koenig & Bauer przedstawi na stoisku szereg zastosowań druku dekoracyjnego. Wysokiej jakości laminat podłogowy z firmowym brandingiem lub wygenerowany przez sztuczną inteligencję 18-metrowy dekor bez powtórzeń przenoszą cyfrowy druk dekoracyjny na nowy poziom.

Druk fleksograficzny CI: kompaktowe i wydajne rozwiązania dla sektora opakowań | W dziedzinie druku fleksograficznego CI centralne miejsce na targach drupa zajmą biodegradowalne produkty foliowe do pakowania żywności. Urządzenie XD Pro łączy wysoki stopień automatyzacji z prostotą obsługi. W obszarze produkcji wysokonakładowej dostępna jest wysokowydajna maszyna XG z opcjonalną funkcją wymiany tulei „w locie” (SSC). Jest to szczególnie imponujące w obszarze obróbki po druku pudełek składanych oraz tektury z maksymalną wydajnością.

XD Pro

Kompaktowa konstrukcja maszyn fleksograficznych z centralnym cylindrem CI firmy Koenig & Bauer umożliwia szybką zmianę zleceń, oferując jednocześnie maksymalną jakość druku i dokładność registru nawet w przypadku najtrudniejszych podłoży.

Źródło: Koenig & Bauer CEE


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 360 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING