spot_imgspot_img

Kartonowe kątowniki to jedno z najnowszych rozwiązań firmy DS Smith

Kartonowe kątowniki to jedno z najnowszych rozwiązań firmy DS Smith dla branży spożywczej, motoryzacyjnej, meblarskiej i elektronicznej. Służą przede wszystkim zapewnieniu stabilności i bezpieczeństwa w transporcie towarów. Stanowią alternatywę dla kątowników metalowych, wkładek styropianowych oraz kołków drewnianych. Są ekologiczne, ponieważ w pełni podlegają recyklingowi.

Mimo że wykonane z tektury, kątowniki o grubości 2,5 mm są sztywne i mocne. Są trwalsze niż podobne rozwiązania z tektury 3- i 5-warstwowej. Do ich produkcji wykorzystuje się różne rodzaje papierów, stąd kątowniki są dostępne w dwóch kolorach szarym i białym.

Tak wykonane kątowniki są idealne do zabezpieczania naroży towarów szczególnie wrażliwych, takich jak meble, okna, szyby i lustra, ponieważ nie spowodują zarysowań. Dodatkowo chronią krawędzie podatne na uszkodzenia, zabezpieczając je przed zagnieceniem taśmą spinającą.

Wykorzystywane w branży spożywczej, zwiększają stabilność palety, chroniąc zawartość przed zgnieceniem folią stretch czy opaskami. Mimo iż wyprodukowane z tektury, są odporne na wilgoć. Dzięki temu mogą być stosowane w chłodniach lub transporcie kontenerowym.

Sprawdzają się podczas przewozu towarów. Zwiększają wytrzymałość opakowania na palecie, dzięki czemu możliwe jest piętrowanie artykułów w magazynach lub w czasie transportu. W branży motoryzacyjnej stosuje się je przy wysokich obciążeniach ładunku. Są wtedy umieszczane w środku opakowania oraz na jego rogach i w ten sposób przenoszą obciążenie. Dzięki nim pudła z towarami nie ulegają zgnieceniu i są bardziej odporne na uderzenia w naroża. Kątowniki z tektury zapewniają także estetyczny wygląd palety z towarem.

Bywają również używane w handlu detalicznym do zabezpieczenia standów POS na palecie tekturowej.

– Nasze kątowniki zapewniają bezpieczeństwo i stabilność w transporcie. Jest to kluczowe w branżach takich jak spożywcza, meblarska czy elektroniczna, gdzie mamy do czynienia z delikatnymi produktami. Lita tektura, z której są wykonane, doskonale zdaje egzamin w takich sytuacjach. A przy tym jest ekologiczna  – zauważa Aleksandra Czyczyn-Egiert, Regional Sales Manager, DS Smith Polska. – Przy doborze i produkcji kątowników każdorazowo bierzemy pod uwagę wymogi specyficznego sektora i indywidualne potrzeby klienta, odpowiednio dostosowując długość kątownika i szerokość skrzydeł – dodaje Aleksandra Czyczyn-Egiert.

Kątowniki z tektury są przyjazne w użytkowaniu. W przeciwieństwie do metalowych chronią przed skaleczeniem o ostre krawędzie. Poza tym łatwo się je transportuje i przechowuje. Są też higieniczne i nie wymagają fumigacji, czyli zabiegu zwalczania szkodników drewna. Ma to znaczenie, ponieważ fumigacja drewna oraz opakowań z drewna jest wymagana w transporcie międzynarodowym poza Unię Europejską oraz w przypadku niektórych krajów członkowskich (tj. Portugalii i Hiszpanii).

Źródło: DS Smith

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img

Opakowania i etykiety

spot_img

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING

Drukarnia Interak