spot_imgspot_img

Jeden partner dla całego pakietu inwestycyjnego

Grupa Model zainwestuje w maszynę Rapida 145 z jedenastoma zespołami drukującymi i wykańczającymi oraz dwie maszyny CorruCUT firmy Koenig & Bauer. Rapida ma wejść do produkcji w czeskiej Opavie wiosną 2022 roku, natomiast pierwsza z dwóch CorruCUT-ów ma zostać zainstalowana w drugim czeskim zakładzie w Nymburku pod koniec przyszłego roku.

“Koenig & Bauer spełnił nasze wysokie oczekiwania w zakresie jakości, zrównoważonego rozwoju i wydajności pod każdym względem. Jednocześnie szukaliśmy jednego partnera dla całego pakietu inwestycyjnego. Szerokie portfolio produktów oferowanych przez Koenig & Bauer jest więc idealnie dopasowane do naszej firmy” – mówi Roman Jamnický, COO firmy Model Obaly.

Druga maszyna CorruCUT ma zostać zainstalowana w polskim zakładzie grupy w Czosnowie pod Warszawą. Wszystkie trzy maszyny stanowią prawdziwy postęp w technologii druku dla przemysłu opakowaniowego i łączą w sobie wysoką jakość i precyzję druku z wiodącą na rynku wydajnością.

Innowacje i nowe rozwiązania techniczne

Dwie maszyny CorruCUT są pierwszymi maszynami, w których zastosowano nowatorski obrotowy zespół wykrawania z możliwością wstępnego ustawienia. Pozwala to na ustawienie nieużywanego cylindra wykrawającego do kolejnego zadania bez wpływu na bieżącą produkcję, a także umożliwia w pełni automatyczną wymianę po zakończeniu bieżącego zadania. Członek zarządu Koenig & Bauer, Christoph Müller:

“Dzięki tym dwóm maszynom Koenig & Bauer w końcu wszedł na rynek bezpośredniego druku na tekturze falistej. Celem jest osiągnięcie w perspektywie średnioterminowej pozycji rynkowej, która jest dla Koenig & Bauer typowa.”

Ponadto maszyny będą wyposażone we wszystkie ustalone unikalne cechy, takie jak systemy wymiany wałków aniloksowych i podajniki próżniowo-pasowe bez rolek podających. Ważnym i nieodłącznym elementem pakietu maszyn są również różne aktualizacje oprogramowania, które podnoszą poziom automatyzacji i znacznie ułatwiają pracę operatorom.

“Nasz zespół stale opracowuje nowe i innowacyjne rozwiązania techniczne dla naszych maszyn. Słuchamy naszych klientów i współpracujemy z nimi na zasadzie partnerstwa. To gwarantuje, że wydajność naszych maszyn może być jeszcze bardziej zwiększona” – dodaje Christoph Müller.

Rapida 145 z jedenastoma zespołami drukującymi i wykańczającymi

Od 1976 roku firma Model Obaly wykorzystuje w swojej działalności łącznie dwanaście arkuszowych maszyn offsetowych Koenig & Bauer. Obecny skład maszyny to Rapida 145, dwa modele Rapida 142 oraz średnioformatowa Rapida 106.

Nowa Rapida 145 została zakupiona w celu zwiększenia możliwości druku w Opawie od wiosny 2022 roku. Maszyna będzie stała na fundamentach podniesionych o 420 mm, aby umożliwić produkcję z tektury ciężkiej i falistej, i została skonfigurowana z sześcioma zespołami drukującymi, a następnie z zespołem lakierowania i dwoma pośrednimi zespołami suszącymi, przed kolejnym zespołem drukującym, drugim zespołem lakierowania i trzysekcyjnym wydłużonym podawaniem.

Do najważniejszych elementów automatyki należą automatyczne systemy non-stop i logistyka stosów, DriveTronic SIS, jednoczesna wymiana płyt z DriveTronic SPC i Plate Ident, jak również systemy mycia CleanTronic Synchro do realizacji równoległych procesów mycia.

Aby umożliwić mieszaną pracę w trybie UV/konwencjonalnym, a tym samym maksymalną elastyczność w wykańczaniu produktów w linii produkcyjnej, maszyna wyposażona jest również w suszarki UV oraz pełen zestaw systemów suszenia IR, gorącym powietrzem i UV w rozszerzonej wersji.

Tradycja połączona z dalekowzrocznością

Grupa Model z siedzibą główną w Szwajcarii jest zarządzana w czwartym pokoleniu przez Daniela i Elisabeth Model. Firma została założona prawie 150 lat temu i od tego czasu posiada oddziały w siedmiu krajach. Grupa Model opracowuje, produkuje i dostarcza inteligentne, innowacyjne i wysokiej jakości rozwiązania wystawiennicze i opakowaniowe wykonane z tektury litej i falistej. W 15 europejskich oddziałach Grupy Model zatrudnionych jest około 4 600 osób. W ubiegłym roku ich obroty wyniosły ponad 800 milionów euro. Szczególną wagę przykłada się do kwestii zrównoważonego rozwoju – od kilku lat firma wykorzystuje w swoich produktach niemal wyłącznie włókna pochodzące z recyklingu.

Źródło: Koenig & Bauer

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING