spot_imgspot_img

Sappi inwestuje ponad 10 mln euro w papiernię Kirkniemi w zakresie dekarbonizacji

Sappi ogłosiło inwestycję w papiernię Kirkniemi w Lohja w Finlandii. Ma on umożliwić konwersję produkcji energii na bioenergię odnawialną. Środek zmniejszy bezpośrednią emisję gazów cieplarnianych z paliw kopalnych przez papiernię o około 90 procent, co odpowiada 230 000 ton dwutlenku węgla rocznie.

Projekt, który ma zostać ukończony na początku 2023 r., w znacznym stopniu przyczyni się do realizacji planu dekarbonizacji Sappi Europe, ponieważ umożliwi częściowe wycofanie węgla w jednym z ostatnich zakładów pracy z tym paliwem. Biomasa zostanie następnie wykorzystana w wielopaliwowym kotle Kirkniemi zbudowanym w 2015 roku. Dzięki temu krokowi Sappi jest bliżej swoich celów na 2025 r., Które obejmują zmniejszenie indywidualnych emisji gazów cieplarnianych (zakres 1 i 2) o 25 procent i zwiększenie udziału energii odnawialnej do 50 procent w Europie w porównaniu z 2019 r.

Inwestycja zostanie wykorzystana do budowy obiektów potrzebnych do odbioru, przechowywania i przetwarzania biomasy drzewnej, takiej jak kora, trociny i zrębki drzewne do produkcji biopaliw. Tego rodzaju biomasa jest produktem ubocznym przemysłu leśnego. Oprócz zwiększenia udziału energii odnawialnej, papiernie Sappi koncentrują się również na zmniejszeniu zużycia energii. Zakład Sappi w Kirkniemi jest członkiem fińskiego Krajowego Porozumienia w sprawie Efektywności Energetycznej. Certyfikat ISO 50001 firmy Kirkniemi świadczy również o systematycznej poprawie efektywności energetycznej zakładu.

Źródło: Sappi

Fot: Sappi

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING