spot_imgspot_img

Aztec Label oszczędza czas i pieniądze dzięki inwestycji w system Flenex od Fujifilm

Założona w 1993 roku firma Aztec Label produkuje niezwykle szeroką gamę etykiet i naklejek samoprzylepnych w różnych kolorach, rozmiarach i ilościach dla klientów w Wielkiej Brytanii i za granicą. Od chwili powstania firma stabilnie się rozwija, zatrudniając obecnie 25 osób w zakładzie West Midlands i notując roczne obroty na poziomie powyżej 3,6 miliona funtów.

„Podstawowe wymagania, jakie stawiają nam nasi klienci, dotyczą jakości i szybkości dostaw” — mówi Colin Le Gresley, dyrektor zarządzający, Aztec Label. „Niezależnie od branży – czy chodzi o segment żywności i napojów, farmaceutyczny i medyczny, AGD i higieny osobistej, motoryzacyjny czy jakikolwiek inny – wszyscy nasi klienci poszukują spójnej wysokiej jakości i niezawodnych szybkich dostaw. Aby mieć pewność, że spełniamy te oczekiwania, zawsze wypatrujemy rozwiązań technicznych, które pomogą nam pracować lepiej. Dlatego postanowiliśmy wypróbować wymywane wodą płyty Flenex FW od Fujifilm”.

„Mieliśmy pewne problemy z materiałem płyt od poprzedniego dostawcy, a rozwiązanie Flenex firmy Fujifilm wyglądało na obiecującą alternatywę. Współpracowaliśmy już intensywnie z firmą Fujifilm, od pewnego czasu używając jej atramentów, a test płyt Flenex od razu okazał się udany, natychmiast rozwiązując nasze problemy. Uzyskaliśmy doskonałe wymywanie płyt w o połowę krótszym czasie, bez gromadzenia się osadu w procesorze. Przygotowywanie płyt przebiega teraz szybciej i mamy znacznie mniej awarii płyt, więc łatwo było podjąć decyzję.

Technologia płyt wymywanych wodą jest znana firmie Aztec, która stosuje ją od niemal dekady w ramach swojego zobowiązania do zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Przed kilkoma laty firma poczyniła także duże inwestycje w energię słoneczną, instalując panele fotowoltaiczne na dachu zakładu podczas remontu wartego 250 000 funtów. Jako jedna z pierwszych firma dołączyła w 2017 roku do programu BPIF Zero Labels 2 Landfill.

„Inwestycja w system Flenex to kolejny krok mający pomóc nam nadal być ekologicznym dostawcą usług przygotowania do druku i samego druku” — mówi Le Gresley.

Inwestycja obejmowała również procesor C-Touch i nowe atramenty UV-LED JJ firmy Fujifilm. Le Gresley przypisuje procesorowi dodatkową oszczędność czasu w procesie przygotowywania płyt i nadal jest pod wrażeniem wydajności atramentów.

Andy Kent, kierownik oddziału, Fujifilm Graphic Systems UK: „Płyty Flenex FW zapewniają zarówno wyjątkową jakość, jak i wydajność druku, znacznie obniżając koszt eksploatacji w porównaniu do rozwiązań termicznych, rozpuszczalnikowych, a nawet wymywanych wodą. Cieszymy się, mogliśmy dostarczyć firmie Aztec Label tę technologię, która pomaga jej poprawić jakość usług świadczonych klientom i dodatkowo wzmacnia jej ekoreferencje”.

Źródło: Fujifilm

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING