spot_imgspot_img

Dzięki innowacjom Trisoft Graphics wyprzedza trendy

Trisoft Graphics z Costa Mesa w Kalifornii to innowacyjna przygotowalnia fleksograficzna, która obsługuje wąsko-, średnio- i szerokowstęgowe drukarnie opakowań giętkich i etykiet na całym świecie. Firma została założona niemal 30 lat temu, w 1993 roku, przez prezesa Tristana Zafrę i partnera Johnny’ego Honga, którzy wspólnie dostrzegli okazję rynkową i postanowili stworzyć kompleksową przygotowalnię do druku, oferującą drukarniom pełen zakres usług od projektowania szaty graficznej do produkcji gotowych płyt.

Tristan wspomina: „W tamtym czasie wiele przygotowalni do druku skupiało się głównie na ilości zamiast na jakości, szukając zleceń o niższych marżach. Uznaliśmy, że stawiając na wydajność i wysoką jakość, mamy większy potencjał i możliwo-ści obsługi większej liczby drukarni i ich klientów”.

Firma Trisoft była wczesnym użytkownikiem technologii KODAK FLEXCEL NX w 2008 roku i pierwszym klientem prepressu na zachód od Missisipi. Tristan opisuje swoją pierwszą reakcję na tę technologię:

„Używaliśmy wtedy płyt cyfrowych innego dużego producenta, ale kiedy Kodak pokazał mi technologię FLEXCEL NX, nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem. Byliśmy przyzwyczajeni do wyostrzonych punktów rastrowych na płytach cyfrowych oraz do zwiększania najmniejszych punktów w celu kompensacji. Jednak w technologii FLEXCEL NX minimalny punkt rastrowy wynosił 1 do 1 — nie było zniekształceń ani wyostrzania”.

Doskonałym przykładem technologicznych poszukiwań jest próba odtworzenia przez zespół Trisoft wyników płyty FLEXCEL NX za pomocą posiadanej płyty cyfrowej.

„Aby wyeliminować warstwę tlenu, owinęliśmy płytę i uzyskaliśmy punkt rastrowy o spłaszczonym wierzchołku. Taki sam rezultat uzyskaliśmy po zanurzeniu płyty w wodzie i jej naświetleniu. Nasz ówczesny dostawca płyt nie był zainteresowany zgłębianiem tego tematu i jego niechęć do zmian skłoniła mnie do podjęcia decyzji. Zakończyliśmy współpracę i wybraliśmy FLEXCEL NX System!”

Dzięki płytom FLEXCEL NX Trisoft był w stanie zapewnić klientom oczekiwaną jakość, a także przewidywalne, spójne i wymierne rezultaty, mówi Terry Clark, wiceprezes ds. rozwoju działalności.

„Kiedy zaczęliśmy korzystać z technologii FLEXCEL NX, niemal natychmiast osiągaliśmy specyfikację kolorów GRACoL. Chcieliśmy uzyskać przestrzeń kolorów druku komercyjnego, oferując większą gamę i wydajność. To był duży krok naprzód”. 

Technologia FLEXCEL NX i DIGICAP NX Patterning stały się podstawą dla sprawdzonej formuły firmy Trisoft, FleXtremePLUS+, pozwalając uzyskać jeszcze wyższe poziomy spójności i jakości fleksodruku. Tristan podkreśla, że FleXtremePLUS+ to coś więcej niż płyta i technologia naświetlania.

„To połączenie autorskich technik i technologii sitodruku, separacji, zarządzania kolorem i przetwarzania, które z czasem zmieniliśmy w solidny proces produkcyjny. Zapewnia to nam realną przewagę nad konkurencją, ponieważ dysponując technologią FLEXCEL NX i FleXtremePLUS+ możemy bezpośrednio rywalizować z dowolną firmą z branży, za każdym razem odnosząc zwycięstwo”. 

„Wyjątkowa wydajność stała się rzeczywistością”

Niedawno firma Trisoft miała okazję ponownie uczestniczyć w beta testach nowej technologii, aby poszerzyć swoje możliwości produkcji płyt i zwiększyć przewagę nad konkurencją, dodając pakiet KODAK FLEXCEL NX Print Suite do opakowań giętkich firmy Miraclon, aby umożliwić PureFlexo Printing.

„Technologia FLEXCEL NX jest niezwykłą platformą, na której można budować” — wyjaśnia Terry Clark — „a PureFlexo Printing przenosi wydajność na wyższy poziom. Kontrolując niepożądaną rozlewność farby, jeszcze bardziej ogranicza przyrost punktów rastrowych, zwiększając stabilność procesu i umożliwiając większą tolerancję na maszynie. To wspaniałe uczucie sprawdzać wydruki i widzieć, jak szybko uzyskują właściwe kolory — czasami jeszcze przed pasowaniem. To poziom wydajności, o jakim marzyliśmy lata temu, a dziś stał się rzeczywistością!” 

„Możliwość zademonstrowania większej wydajności na maszynie, a także wyjątkowej jakości jest mocnym końcowym argumentem w ofercie dla klientów firmy Trisoft” — mówi Tristan. „Na konkurencyjnym rynku konsumenckim popyt na tzw. ‘wystarczająco dobrą’ jakość maleje, ponieważ marki chcą, aby ich opakowania wyróżniały się na półkach żywymi kolorami i precyzyjnymi szczegółami. Marki i drukarnie oczekują, że firmy takie jak Trisoft będą inwestowały w nowe innowacyjne technologie, które poszerzają gamę kolorów i mogą przekazać przesłanie marki. Dzięki FLEXCEL NX i FleXtremePLUS+ mamy taką technologię. Dodając PureFlexo Printing, bardzo szybko osiągamy zamierzone wartości na maszynie, a wydajność hali maszyn staje się wyjątkowa”. 

Przyszłość pod znakiem sukcesu i innowacji

Innowacyjne wdrożenie przez firmę Trisoft technologii FLEXCEL NX, FleXtremePLUS+ i PureFlexo Printing zostało wyróżnione główną nagrodą Gold Award w konkursie 2021 Global Flexo Innovation Awards.

Tristan dodaje, że firma w dużym stopniu zawdzięcza swój sukces relacjom z takimi partnerami jak Miraclon:

„Cieszymy się ze współpracy z partnerem i zespołem, który docenia nowoczesną technologię i możliwości, jakie oferuje naszej firmie. Razem możemy przesuwać granice fleksodruku, nieustannie wprowadzając innowacje i zapewniając te korzyści naszym klientom. Sukces innowacji firmy Miraclon pozwala odnosić sukcesy nam i naszym klientom na całym świecie”.

Źródło: Miraclon

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING