spot_imgspot_img

Impozycja z Duplo

W ofercie Duplo jakiś czas temu pojawiło się oprogramowanie do automatycznej impozycji – Ultimate Impostrip. Ma ono w jeszcze większym stopniu zautomatyzować pracę drukarni, dzięki automatycznej impozycji plików do druku.

Dzięki oprogramowaniu do automatycznej impozycji Ultimate Impostrip – jak podaje Duplo – w prosty sposób użytkownicy mogą przygotować prace do druku, nie korzystając z niejednokrotnie bardzo drogich programów do impozycji innych producentów.

Zastosowanie  oprogramowania – jak zapewnia firma – nie tylko znacznie skraca czas i redukuje liczbę zaangażowanych osób w proces impozycji plików do druku, pozwala reagować na ewentualne zmiany, jakie klienci chcą wprowadzić w ostatniej chwili, co pozwala na pełną elastyczność drukarni oraz na dotrzymywanie przez nią nawet najbardziej napiętych terminów realizacji zleceń. 

Program do impozycji Ultimate Impostrip umożliwia podgląd prac w czasie rzeczywistym co sprawia, że jego użytkownik natychmiast widzi wszelkie zmiany wprowadzane do danej pracy. Pozwala to zaoszczędzić czas i ogranicza lub zupełnie eliminuje tworzenie wydruków próbnych. Z kolei szablony impozycji pozwalają pracownikom na wielokrotne wprowadzanie tych samych lub podobnych ustawień dla każdego nowego zadania.

Oprogramowanie – jak zapewnia dostawca – jest w pełni kompatybilne z urządzeniami Duplo z serii Docucutter – DC-618, DC-646 i DC-746. Wpływa ono również na zwiększenie wydajności pracy tych urządzeń do finishingu, przez co realizację jeszcze większej liczy zleceń. Ma pozytywny wpływ także na jakość końcowych produktów, redukuje ilość odpadów, skraca czas wykonania zlecenia.

Działanie oprogramowania – jak zapewnia producent – jest bardzo proste. Programując konkretną pracę (np. wizytówki) w oprogramowaniu sterującym urządzeniami Duplo Docucutter, tworzy się automatycznie jej szablon. Numer zadania to numer kodu kreskowego, który zostaje jej nadany. Po zapisaniu danego zadania, następuje eksport pliku w formacie XML. Następnie użytkownik urządzenia Docucutter (również z oferty Duplo) tworzy folder z konkretnymi pracami np. wizytówkami, pocztówkami, ulotkami itp. Cały proces przebiega na pracy na hot folderach.

W innym folderze automatycznie zapisywać się będą prace już gotowe do wydruku – z kodami kreskowymi, znacznikami korekcji przesunięcia obrazu itp.

„W tym momencie – mówi Gabriela Swat – uruchamiając oprogramowanie Ultimate Impostrip i importując plik XML (uzyskany z oprogramowania Docucuttera), w prosty sposób uzyskujemy szablon dwustronny do wizytówek, ze szczegółami danego zadania. Następnie otwieramy „hot folder”, w którym wskazujemy ścieżkę dostępową do plików wsadowych z grafiką „input” i wyjściowych „gotowych do wydruku pdf”, po czym wskazujemy szablon, zapisujemy go i przechodzimy do monitorowania pracy. Po zaledwie kilku sekundach plik z impozycją jest gotowy do druku, wraz z kodem kreskowym, znacznikami korekcji i marginesami cięcia”.

Źródło: Duplo

 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING