spot_imgspot_img

Rapida 106 X w drukarni SDV

Jesienią ubiegłego roku w firmie SDV w Dreźnie rozpoczęła produkcję maszyna Rapida 106 X. Ta pracująca w średnim zakresie formatów maszyna typu High-End (maks. format arkusza 740/750 x 1.060 mm) to o wiele więcej niż arkuszowa maszyna offsetowa najnowszej generacji: przed zespołami drukującymi znajduje się w pełni wyposażony zespół pochodzący ze sztancy rotacyjnej CutPRO X, przeznaczony do żłobkowania i sztancowania produktów drukowanych.

Za nim posadowionych jest osiem zespołów drukujących z odwracaniem arkusza przeznaczonych do produkcji 4 x 4 oraz wieża lakierująca i przedłużenie wykładania. Dzięki temu możliwa jest w pełni zautomatyzowana produkcja in-line mailingów o wysokim stopniu uszlachetnienia, przy wykorzystaniu tylko jednego przejścia przez maszynę.

Franz Schiederer, jeden z dwóch dyrektorów zarządzających przedsiębiorstwa, wyjaśnia: „Maszyna odzwierciedla podejście firmy SDV do życia. Jest innowacyjna i przyczynia się do zwiększenia rentowności naszej firmy w przyszłości”. Jest ona niezbędna dla logistyków informacji, dla których tworzenie wartości odbywa się głównie w innych obszarach. Kompleksowe produkty mogą być wytwarzane tylko w jednym przejściu arkusza, przy zmniejszonej liczbie personelu obsługującego.

Powoduje to zoptymalizowanie procesów logistycznych, pozwala na oszczędność powierzchni magazynowych i prowadzi do skrócenia cyklu produkcyjnego dzięki zawężeniu spektrum koniecznych do przeprowadzenia procesów… więcej WWW.

Źródło: Koenig & Bauer

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING