spot_imgspot_img

Heidelberg zwiększa eksport maszyn drukujących z chińskich zakładów produkcyjnych

Mimo pandemii COVID-19 popyt na systemy drukujące, szczególnie na głównych rynkach azjatyckich, znów zbliża się do poziomu sprzed kryzysu. To samo dotyczy wielkości produkcji Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) w zakładzie w Szanghaju.

W związku z tym, przedsiębiorstwo stopniowo zwiększa eksport produkowanych w Chinach maszyn drukarskich. Od momentu założenia w 2005 r. i rozpoczęcia montażu systemów postpress, a następnie rozpoczęcia produkcji standardowych maszyn do druku małoformatowego na rynek chiński, zakład zatrudnia obecnie około 450 pracowników i produkuje maszyny drukarskie do druku komercyjnego i opakowaniowego we wszystkich standardowych klasach formatowych.

Działalność produkcyjna koncentruje się na klasie formatu 70 × 100, a konkretnie na modelach Speedmaster CD 102 i Speedmaster CS 92.

Obecnie firma eksportuje maszyny z zakładu w Szanghaju do ponad 40 krajów. Głównymi odbiorcami oprócz Chin są inne rynki azjatyckie, takie jak Japonia, Indonezja, Malezja, Indie i Filipiny. Jednakże liczba maszyn produkcji chińskiej wywożonych do Europy – głównie standardowych maszyn offsetowych – również rośnie. Na przykład, maszyny wyprodukowane w Chinach zostały zainstalowane w Niemczech, Włoszech, Szwajcarii i Francji.

Także w Ameryce Południowej i Środkowej, kraje takie jak Meksyk i Brazylia składały zamówienia. W rezultacie wskaźnik eksportu z Chin wynosi obecnie 19 procent i stale rośnie.

“Nasza produkcja w chińskim zakładzie w Szanghaju to historia sukcesu, nie tylko w odniesieniu do rynku chińskiego, ale także i w coraz większym stopniu w odniesieniu do reszty świata” – stwierdza prezes Heidelberga Rainer Hundsdörfer. “Już teraz około jednej trzeciej wszystkich produkowanych maszyn drukujących Heidelberga pochodzi z tego zakładu.

Po szybkiej poprawie sytuacji gospodarczej na rynkach azjatyckich po pandemii koronawirusa, nasze lokalne zakłady produkcyjne okazały się strategiczną przewagą w przezwyciężaniu kryzysu. W konsekwencji, w coraz większym stopniu jesteśmy w stanie realizować możliwości wzrostu w tych regionach.”… więcej WWW.

Źródło: Heidelberg

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING