spot_imgspot_img

Heidelberg sprzedaje elvaston Capital Management spółkę zależną DOCUFY software

W ramach ciągłej koncentracji na strategii cyfryzacji opartej na chmurze w swojej podstawowej działalności, Heidelberg sprzedaje elvaston Capital Management spółkę zależną DOCUFY GmbH, Bamberg w Berlinie. Odpowiednia umowa zakupu została podpisana dzisiaj. W grudniu 2019 r. Heidelberg połączył własne działania związane z oprogramowaniem peryferyjnym w DOCUFY, które z pożytkiem uzupełniły istniejące portfolio DOCUFY.

Ten krok pozwoli Heidelbergowi na dalszy rozwój unikalnej pozycji w oprogramowaniu opartym na chmurze i danych oraz odpowiedniej gamie różnych produktów i usług dostosowanych do klientów w jego podstawowej działalności.

“W ramach analizy portfela i koncentracji na naszej podstawowej działalności doszliśmy do wniosku, że zaplanowana strategia DOCUFY na przyszłość może być wspierana w bardziej ukierunkowany sposób przez nowego partnera. Koncentrujemy nasze działania w zakresie oprogramowania na ekspansji aplikacji i platform opartych na chmurze dla przemysłu poligraficznego “- powiedział Rainer Hundsdörfer, dyrektor generalny Heidelberga. “Wykorzystamy fundusze uwolnione przez sprzedaż, aby przyspieszyć strategiczne przyszłe inwestycje na ścieżce naszej cyfrowej transformacji”.

DOCUFY jest wiodącym dostawcą oprogramowania do zarządzania informacjami, który opracowuje i sprzedaje wysokiej jakości produkty i rozwiązania programowe, a także usługi konsultingowe i wdrożeniowe, szkolenia i usługi SaaS.

Do jej klientów należą znane, działające na arenie międzynarodowej firmy przemysłowe z krajów niemieckojęzycznych, w tym kilka spółek notowanych na giełdzie DAX. Pakiet oprogramowania DOCUFY umożliwia firmom optymalizację procesów, od pozyskiwania informacji, przez przetwarzanie i ukierunkowaną dystrybucję, po stosowanie właściwych informacji, a tym samym przyczynianie się do trwałego sukcesu firmy.

“Z niecierpliwością czekamy na realizację naszej strategii DOCUFY 2025 z pomocą Elvaston”, powiedział Stefan Donat, dyrektor generalny DOCUFY GmbH. “Pozwoli nam to na dalsze rozszerzanie naszej oferty dla naszych obecnych i przyszłych klientów.”

Z około 120 pracownikami, DOCUFY liczy kilka dużych firm przemysłowych wśród swoich klientów i, podobnie jak Heidelberg, będzie nadal wspierać ich we wdrażaniu strategii cyfryzacji. Nowa strategia DOCUFY, oparta na rozszerzeniu pakietu oprogramowania DOCUFY o Industry 4.0 InfoHub, nawiązaniu nowych partnerstw strategicznych i internacjonalizacji działalności biznesowej, wzbudziła duże zainteresowanie wśród klientów i dotychczasowych partnerów. Konsekwentna realizacja tego podejścia jest teraz zapewniona przez Elvaston.

Źródło: Heidelberg

 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING