spot_imgspot_img

Generacja Rapida 145 i Rapida 164 w nowej konstrukcji i z dodatkowymi funkcjami automatyzacji

To, co pierwotnie miało być wydarzeniem międzynarodowym, na razie może być prezentowane jedynie mniejszym grupom zainteresowanych użytkowników – podczas testów druku lub demonstracji wideo na żywo: Koenig & Bauer  informuje o wprowadzeniu na rynek zupełnie nowej generacji wielkoformatowych arkuszowych maszyn offsetowych Rapida 145 i Rapida 164.

Już sam fakt, że obie serie maszyn wielkoformatowych charakteryzują się nowym, innowacyjnym designem, jak wszystkie najnowsze maszyny Koenig & Bauer, natychmiast przyciąga wzrok. Oprócz tego w obu maszynach pojawiło się wiele innych nowości, dzięki którym wielkoformatowe maszyny Rapida umocnią swoją pozycję lidera na rynku w tej klasie formatów.

Obsługują one formaty arkuszy do 1060 x 1450 mm (Rapida 145) i 1205 x 1640 mm (Rapida 164) przy standardowej maksymalnej prędkości produkcyjnej 16.000 arkuszy/godz. w produkcji tektury.

Dodatkowo, zastosowanie pakietu szybkobieżnego pozwala na osiągnięcie prędkości 18.000 arkuszy/godzinę (Rapida 145) i 17.000 arkuszy/godzinę (Rapida 164). Wraz z nowymi udoskonaleniami w zakresie automatyzacji, maszyny te oferują parametry wydajnościowe najnowszych maszyn średnioformatowych – dla dwukrotnie większego formatu druku, a nawet więcej.

Koncepcja obsługi również została zmodernizowana. Duże panele dotykowe na podajniku, na pierwszej jednostce drukującej i na podawaniu sprawiają, że wiele przycisków i innych elementów obsługi jest zbędnych. Wszystkie rutynowe procesy, które normalnie są uruchamiane centralnie z konsoli, mogą być dzięki temu równie wygodnie sterowane na samej maszynie.

Wyraźny wskaźnik stanu przy podawaniu dostarcza natychmiastowych informacji o aktualnym stanie maszyny. Różne kolory sygnalizują, czy maszyna znajduje się w trybie produkcyjnym, gotowości lub konserwacji… więcej na WWW.

Źródło: Koenig & Bauer

 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING