spot_imgspot_img

EyeC Polska dostarcza systemy inspekcji wizyjnej dla Dot2Dot SA

EyeC Polska wygrała dwa przetargi i podpisała stosowne umowy z Dot2Dot SA na dostarczenie oraz instalację trzech systemów automatycznej inspekcji wizyjnej. Pierwszy z nich to ProofRunner Carton Pre-Feeder Model XL – przeznaczony do kontroli wydrukowanych użytków przed etapem klejenia, o szerokości inspekcji 450 mm i pracujący w trybie in-line z zespołem składająco-sklejającym MK Diana X 115. Termin realizacji planowany jest na listopad 2021.

Drugi przetarg dotyczy instalacji dwóch systemów offline: systemu do weryfikacji jakości pliku wraz z integracją ze środowiskiem prepress – EyeC Proofiler Graphic + ESKO Automation Engine Integration (inspekcja plik vs plik) oraz systemu Proofiler 1200 DT ze skanerem płaskim A0 o szerokości inspekcji 1270 x 915 mm. Część drugiej umowy została niedawno sfinalizowana i oba systemy od września już pracują.

Przetargi ogłoszono w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020, Poddziałanie 1.1.1. Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa. Łączna wartość całego projektu wynosi ponad 1,5 miliona złotych. Wszystkie instalacje są realizowane w jednym z zakładów Dot2Dot w Kowalach.

Dot2Dot posiada jeden z najnowocześniejszych parków maszynowych w Polsce. Potencjał produkcyjny to ponad 1 miliard opakowań rocznie. Firma specjalizuje się w produktach wysokoprzetworzonych oraz ekologicznych rozwiązaniach, przeznaczonych głównie dla wymagających branż pod kątem atrakcyjności opakowania na półce sklepowej (np. słodycze, kosmetyki). Dot2Dot współpracuje zarówno z międzynarodowymi korporacjami, jak i dużymi oraz średnimi firmami w Polsce i na Zachodzie Europy.

„W dzisiejszych czasach najbardziej skupiamy się na pomaganiu naszym klientom w opracowywaniu i dostarczaniu produktów ekologicznych, np. zamieniając plastikowe opakowania na kartonowe. Kierujemy się myślą, że eko nie musi być nudne i szare. Nasze rozwiązania ekologiczne mają być atrakcyjne dla klientów” – mówi Krzysztof Rosłaniec, Prezes Zarządu Dot2Dot.

Rolą systemów inspekcji wizyjnej EyeC jest stanie na straży jakości oferowanych przez Dot2Dot rozwiązań opakowaniowych.

 „EyeC posiada na rynku ugruntowaną pozycję, a podpisanie kontraktu z Dot2Dot na dostawę naszych systemów otwiera nas na nowe rynki i stwarza nowe możliwości rozwoju” – komentuje współpracę Marcin Weksler, CEO EyeC Polska.

Źródło: EyeC

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING