spot_imgspot_img

Esko uwalnia możliwości druku zmiennych danych

W ramach nowej współpracy z firmą Scantrust i pionierską firmą opakowaniową ePac Flexible Packaging firma Esko dostarczyła pierwszy na świecie produkt w dziedzinie produkcji opakowań połączonych, zwiększając możliwości bezpiecznego druku zmiennych danych (VDP) zarówno pod względem szybkości, jak i skali.

Esko Automation Engine jest sercem tej operacji, a jego innowacyjna technologia VDP umożliwia drukowanie seryjnych i bezpiecznych kodów QR na opakowaniach elastycznych na skalę masową, uwalniając moc VDP dla nowej usługi połączonych opakowań i połączonych towarów, ePacConnect.

“Druk zmiennych danych ma możliwość przeniesienia roli opakowań na zupełnie nowy poziom” – powiedział Paul Land, menedżer ds. produktów w firmie Esko. “Dzięki możliwościom lokalizacji, serializacji, personalizacji i identyfikowalności, postępy w automatyzacji oznaczają, że obecnie możliwe jest dalsze wykorzystanie tej technologii do przekształcenia środowiska prepress. Dzięki wdrożeniu w chmurze zapewniającej globalny dostęp do danych 24/7 oraz nowym możliwościom skalowania, Automation Engine umożliwia firmie ePac wykorzystanie możliwości VDP bez negatywnych skutków.

“Łącząc moduł VDP w Automation Engine ze Scantrust, stworzyliśmy ramy dla kodów, które ułatwiają konwerterom korzystanie z nich” – powiedział Paul. “To wdrożenie jest nie tylko pierwszym tego typu, ale również odblokowuje możliwości, które wcześniej były trudne do osiągnięcia”.

Ponieważ każde elastyczne opakowanie ePacConnect zawiera kod QR Scantrust, każda saszetka staje się bramą online. Unikalny kod na opakowaniu, który jest mniejszy niż znaczek pocztowy, aktywuje pakiet narzędzi Scantrust do obsługi towarów i opakowań połączonych. Dostępne funkcje obejmują od narzędzi angażujących konsumentów po aktywną ochronę marki i funkcje zapobiegające fałszerstwom, które działają poprzez skanowanie bezpiecznego kodu QR na opakowaniu.

“Scantrust nadaje każdemu fizycznemu produktowi unikalny cyfrowy identyfikator, co zwiększa złożoność przygotowania do druku i produkcji” – powiedział Peter Kostur, Scantrust Sales & Partnership Director. “Nasza platforma może zapewnić ochronę przed fałszerstwami i poprawić identyfikowalność w ramach łańcucha dostaw, ponieważ każda pojedyncza etykieta, woreczek lub butelka może być śledzona, nawet gdy znajduje się w rękach konsumentów” – powiedział.

“Marki wykorzystują taką technologię cyfrowego interfejsu do kontaktu z konsumentami, integracji z platformami lojalnościowymi i narzędziami do zarządzania relacjami z klientami, a także do wewnętrznych operacji w łańcuchu dostaw. Zachęcając konsumentów do interakcji z produktami, można nie tylko znacznie poprawić relacje i zaufanie między marką a konsumentem, ale także pomóc w pozyskiwaniu danych z łańcucha dostaw w celu dalszego doskonalenia strategicznego.

Esko_VDP_Automation_Flow “Do stworzenia połączonego opakowania potrzebne są trzy elementy” – dodaje Peter. “Jest to zmienny kod QR, środowisko mobilne umożliwiające interakcje z użytkownikiem oraz platforma, która umożliwia klientowi zarządzanie kodami, zawartością produktu i wydobywanie danych. Jednak każdy projekt zaczyna się od pytania zadanego przez markę: Jak uzyskać zmienne dane na naszym produkcie?”.

Automation Engine sprawia, że integracja wymagań VDP jest tak łatwa, jak kilka kliknięć myszką. “Włączenie wymagań VDP do procesu jest teraz proste” – powiedział Paul Land. “Proces ten może nawet odbywać się w chmurze, co zapewnia dodatkową elastyczność w zakresie drukowania zadania w dowolnej lokalizacji.

“Zazwyczaj, po wprowadzeniu szczegółów zamówienia, informacje są przekazywane do Automation Engine, który działa jako platforma łącząca wszystkie systemy,” powiedział. “Konsoliduje on i pobiera informacje o danych zmiennych, określając ilości i parametry zadania. Tak więc na przykład przy ilości 100 000 rekordów rozszerza pliki i elementy zmienne do druku, a następnie automatycznie rozszerza plik szablonu do potrzebnych ilości – każdy z własnym unikalnym kodem QR – i układa je do produkcji. Automatyzacja oznacza, że proces, który wcześniej zajmował godziny, a nawet dni, teraz jest wykonywany w ciągu zaledwie kilku minut.”

Ryan Kiley, dyrektor ds. rozwoju rynku, ePac Flexible Packaging, powiedział, że możliwość produkcji VDP w skali masowej, niezależnie od wielkości nakładu, zmieniła reguły gry.

“Skala jest tam, gdzie guma spotyka się z drogą”, powiedział. “Skala jest tym, co możemy osiągnąć dzięki wspólnej pracy. Teraz, za pomocą jednego kliknięcia, klient może przekształcić swoje opakowanie w interaktywną platformę zapewniającą zaangażowanie konsumenta, dowód pochodzenia i ochronę marki, przy jednoczesnym zmniejszeniu liczby punktów styku w przygotowalni i produkcji.

“Dzięki automatyzacji VDP możemy przyspieszyć tempo naszego rozwoju, ponieważ dodajemy zakłady, ludzi, systemy, języki, waluty, podłoża, struktury i inne technologie” – powiedział Ryan. “A dzięki temu, że Automation Engine jest oparty na chmurze, oznacza to, że mamy całkowitą kontrolę nad naszą produkcją – z naszymi zespołami mogącymi uzyskać dostęp do plików z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie dla pracy 24/7, skalować produkcję w górę lub w dół, aby sprostać popytowi i umożliwiając nam przekierowanie produkcji do dowolnego zakładu na całym świecie…

Źródło: ESKO

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING