spot_imgspot_img

Dwie maszyny Koenig & Bauer Rapida w NEPA Carton & Carrier

Kiedy znane marki wysokiej klasy na rynku opakowań stale się rozwijały, firma NEPA zwróciła się do NEPA Carton & Carrier z prośbą o zaspokojenie tych potrzeb. Firma Koenig & Bauer dostarczyła maszyny, które spełniły wymagania produkcyjne.

Firma znajdująca się w północno-wschodniej Pensylwanii wyposażona jest w dwie 57-calowe maszyny Koenig & Bauer Rapida 145. Oba najnowocześniejsze modele wyposażone są w systemy QualiTronic Instrument Flight – jest to jedna z pierwszych drukarni w Ameryce Północnej, która zdecydowała się na tę ważną, zaawansowaną technologię kontroli koloru.

“Nasi wiodący, ogólnokrajowi klienci wymagają doskonałej obsługi klienta, wysokiej jakości i szybkiej realizacji zleceń,” mówi Mike Collins Sr, prezes NEPA. “Jest to dla nas bardzo ważne, aby inwestować w sprzęt, który będzie reprezentował ich marki na półkach sklepowych. Te maszyny dają nam możliwość produkowania milionów pudełek i nośników lub mniejszych opakowań na zamówienie, nawet od kilku tysięcy sztuk.”

Przez prawie pięć lat, NEPA w pełni wykorzystywała swój system kontroli QualiTronic Instrument Flight na obu wielkoformatowych maszynach Rapida 145. Posiadanie tej ważnej funkcji, mówi Collins, pozwala firmie NEPA kontrolować balans szarości na maszynie przy użyciu opcji QCC firmy Koenig & Bauer.

Pozwala to również firmie NEPA na prowadzenie i kontrolę drukowanych produktów zgodnie z normami G7. Jest to jedyny system na rynku, który pozwala drukarni na zarządzanie i kontrolę balansu szarości w trakcie całego procesu.

Obsługując szeroką gamę firm, które wymagają wysokiej jakości niestandardowych rozwiązań w zakresie kartonów składanych, takich jak opakowania do puszek, pudełka kosmetyczne, opakowania żywności, wielopaki, pudełka do mrożonek i opakowania okienne, jedną z najszybciej rozwijających się nisz firmy NEPA pozostaje przemysł piwa i jego zapotrzebowanie na kolorowe i mocne nośniki napojów.

Posiadanie dwóch maszyn arkuszowych Koenig & Bauer wyposażonych w szereg zautomatyzowanych modułów specyficznych dla Koenig & Bauer, takich jak QualiTronic Color Control, QualiTronic PrintCheck i QualiTronic Instrument Flight, pomaga firmie NEPA sprostać potrzebom indywidualnej produkcji klientów.

Te zaawansowane systemy, wraz z najwyższą prędkością pracy prasy wynoszącą 17,000 arkuszy/h, dają firmie NEPA najwyższą kontrolę jakości druku, a automatyzacja nie wymaga interwencji operatora.

“Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych maszyn Koenig & Bauer Rapida” – mówi Collins. “Unikalna technologia pozwala nam dostarczać najwyższej jakości produkty o najkrótszym czasie realizacji, które są wytrzymałe, a także zabawne, artystyczne i kolorystycznie kreatywne. Nasze produkty opowiadają historię każdej marki, podkreślając specjalne okazje sezonowe lub edycje limitowane.”

Źródło: Koenig & Bauer

 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING